05.12.19 Adventní zpívání

...číst celé

05.12.19 Mikulášská besídka

Ve čtvrtek 5.12. začalo vyučování poněkud netradičně, neboť do tříd mezi žáky zavítaly postavy čerta, anděla a Mikuláše. Anděl rozdával hodným dětem drobné sladkosti, Mikuláš chválil šikovné žáčky a navíc předával malým školáčkům z prvních tříd certifikáty s psacím perem. No a čert, ten měl na starost ty, kteří měli nějaký ten ,,vroubek“. Dárečky ve formě obrázků, zazpívané písničky či zarec ...číst celé

03.12.19 Sdílené učebny

V tomto čase již tradičně osmé ročníky navštěvují dílny místní Střední školy stavební a strojní, kde si v šesti hodinách mají možnost vyzkoušet práci v oborech, které se zde vyučují -karosář, klempíř, instalatér, truhlář a zahradnice.
Z první hodiny si dívky odnesly vlastnoručně vytvořené vánoční dekorativní věnce a anděly, chlapci si vyrobili stojánky na mobil. Pro většinu z nich to bylo poprvé, ...číst celé

03.12.19 Pohlazení časem adventním

Ve čtvrtek a pátek zamířily děti ze 4. tříd do DDM Sluníčko na výrobu adventního věnce a vánočního přání.
Advent je období čtyř neděl před vánočními svátky. Je to doba nejen radostného očekávání “Ježíška”, ale také doba zklidnění.
Při tvoření adventního věnce jsme si pěkně povídali, smáli se a měli dobrý pocit z toho, že se nám dílo daří. K dispozici jsme měli korpus, krepový papír, ...číst celé

01.12.19 Bible a my

V tomto týdnu probělo okresní kolo soutěže Bible a my. Do celostátního kola v Olomouci postoupila z I.kategorie Amálie Matějková. II.a III.kategorie má vítěze z jiných škol, Natálie Týřová se umístila jako náhradník.Toto jsou naši nejlepší soutěžící:
I. kategorie - 1. Amálie Matějková
II. kategorie - 5. Laura Matějková
6. Adam Kolařík
7. Jaros ...číst celé

01.12.19 Dějepisná olympiáda

Šest žáků 9.ročníku se zúčastnilo školního kola dějepisné olympiády.
1.místo - Studený Simon 9.A 42 bodů
2. místo - Martin Štrobl 9.A 32 bodů
3.místo - Jiří Janoušek 9.B 28 bodů
4.místo - Matěj Valenta 9.B 27 bodů
5.místo- Ladislav Kučera 9.A 13 bodů
6.místo - Lukáš Anděl 9.A 11 bodů

Simon Studený postup do okresního kola.
Gratulujeme :-) ...číst celé

29.11.19 Soutěž projektu Ovoce a zelenina do škol

V rámci projektu Ovoce a zelenina do škol, kterého je naše škola součástí, jsme žákům nabídli možnost zúčastnit se soutěže SVAČÍME S FIT KONTEM. Soutěž probíhala od 16. září do 10. listopadu. Žáci se mohli účastnit z pohodlí svých domovů, kde na webových stránkách www.fitkonto.cz každý týden odpovídali na soutěžní ankety o zdravé výživě a přípravě školních svačin.
Několik anket vyhrála žákyně 4 ...číst celé

29.11.19 Bible a my

Gratulace pro Amálku Matějkovou žákyni 4.A, která se v okresním kole soutěže Bible a my umístila na 1.místě. ...číst celé

29.11.19 Divadelní představení

Ve dnech 25. - 27. 11. jsme se oblékli do krásných šatů, košilí, kravat a to proto, protože jsme navštívili divadelní představení s názvem „O čertici Bertě“. Představení si pro naše žáky připravilo zdejší Divadlo M.
Pohádka s čerty žáky neuvěřitelně vtáhla do děje. Zapojili se nejen zpěvem, ale i společným čertovským strašením. Nakonec žáci herce za jejich skvělý výkon odměnili obro ...číst celé

29.11.19 Záložka do knihy spojuje školy

Do školy dorazil diplom za účast v 10.ročníku česko-slovenského projektu "Záložka do knihy spojuje školy". ...číst celé