24.04.17 Pohádková abeceda

Čtení nás baví a tak jsme si další návštěvu v knihovně užili. V rámci projektu „Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka 2016/2017“ jsme si tentokrát zasoutěžili na téma „Pohádková abeceda“.
Paní knihovnice Jana Marešová si pro prvňáčky připravila obrázky pohádkových postav a hádanky z různých dětských knih. Připomněla jim i jméno Václava Čtvrtka, o kterém jsem si povídali posledně.
Opět nechyběla Víla Amálka, Rumcajs, Křemílek a Vochomůrka, Bob a Bobek, Hurvínek a další postavy, které jsou dětem velmi blízké.
Po skončení besedy si mohli „ostřílení čtenáři“ půjčit některé knížky, ostatním byla rozdána přihláška do knihovny.
Již teď se všichni těšíme na poslední krok, který nás čeká v červnu, a to slavnostní pasování na čtenáře.
Učitelky prvních tříd