01.06.17 Novosedlický dopraváček

Ve čtvrtek 25. května se v Novosedlicích u Teplic konal již 19. ročník dopravní soutěže NOVOSEDLICKÝ DOPRAVÁČEK.
Soutěž je určena pro žáky třetích ročníků a naše škola se této soutěže účastnila úplně poprvé. Reprezentovali nás tito žáci: Adéla Svobodová, Adam Kolařík (3. C), Kateřina Dvořáková, Viktorie Holubová, Veronika Cingrová (3. B).
Po slavnostním zahájení se jednotlivá družstva vydala plnit šest soutěžních disciplín – jízdu na kole na dopravním hřišti, jízdu zručnosti, první pomoc, znalost dopravních značek, test chodce, povinnou výbavu kola.
Počasí dětem přálo, soutěž si všichni náležitě užili. Naši reprezentanti například zjistili, že jsou skvělí ve znalostech o povinné výbavě kola a moc šikovní v jízdě zručnosti, ale také, že mají co dohánět v jízdě na kole na dopravním hřišti.
Medaile sice nedovezli, ale jako naprostí benjamínci hanbu naší škole rozhodně neudělali. Z devatenácti družstev se umístili na pěkném šestnáctém místě.
Děkujeme všem za reprezentaci naší školy.
Mgr. Jana Burešová