15.05.12 Výukový program Mraveneček na ZŠ J. Pešaty

11. 5. 2012 třídy 2.A, 2.B, 3.A, 3.B absolvovaly výukový program CEV VIANA Litvínov „ Mraveneček“.
Žáci se seznámili se stavbou těla mravence, dozvěděli se, z čeho si staví mravenci domeček a jak takové mraveniště uvnitř vypadá, jak se mravenci dorozumívají, co vlastně dělají a co se v mraveništi děje.
V závěru hodiny si děti zasoutěžily a dokonce si na mravenečky zahrály. Každá třída se snažila postavit ze špejlí a papírových vajíček co největší mraveniště.
Program se žákům i vyučujícím moc líbil. Děkujeme panu Pavlu Wolejníkovi za hezky prožité dopoledne.
Mgr. Martina Hanzlíková