11.12.17 Vánoční sbírka pro Falco

Žáci naší školy se i v letošním roce zapojili do vánoční sbírky pro zvířátka ze Záchranné stanice Falco v Dolním Týnci na Litoměřicku. Tato stanice se stará o zraněná či vysílená volně žijící zvířata, která by bez lidské pomoci v přírodě zahynula. Jedinci, kteří neutrpěli žádná vážnější zranění, jsou po ošetření veterinářem a následném doléčení na stanici vypuštěni zpět do přírody. Trvale handicapovaní však zůstávají v lidské péči doživotně. Před zimou se každoročně stanice zaplní mláďaty ježků, která se nestihla včas řádně vykrmit před zimním spánkem. A právě ježčata jsou vykrmována např. kočičími konzervami a kapsičkami.
V současné době ZS Falco pečuje ještě o tři letošní liščata, mladou srnku, dále o netopýry, zraněné havrany, poštolky, plchy a další chráněnce.
Chtěla bych poděkovat všem dětem, které před Vánocemi na zraněná zvířata nezapomněly a především rodičům za jejich podporu.
Mgr. Martina Hanzlíková