15.12.17 Výuka finanční gramotnosti

Ve dnech 7. a 8.12.2017 si vybraní žáci z osmých ročníků spolu s deváťáky zahráli hru s názvem Finanční svoboda, která se zaměřuje na finanční gramotnost. První den k nám přijela koordinátorka, která žákům vysvětlila principy hry a některé důležité pojmy jako např. akcie, dluhopisy a peněžní fondy.
Cílem bylo finančně zaopatřit rodinu, která měla předem stanovené životní cíle jako byt, chatu, dovolenou a přitom neskončit s rozpočtem v mínusu. Dále bylo důležité nezapomenout pojistit své zdraví a majetek, což se některým žákům vymstilo. Tato chyba je pak stála několik desítek i stovek tisíc korun z rodinného rozpočtu.
Žáci si hru velmi užili a odnesli si z ní ponaučení do budoucího života, ve kterém je finanční gramotnost velmi důležitá.