20.12.17 Litvínovský choroš

Ve dnech 13. a 14. prosince 2017 se žáci Základní školy Jaroslava Pešaty zúčastnili soutěže Litvínovský Choroš, kterou již tradičně pořádá Schola Humanitas v Litvínově. Letos se jednalo o 19. ročník soutěže.
Soutěžilo se v mnoha různých disciplínách, které měly za úkol prověřit znalosti žáků především v přírodopise, literatuře, chemii, fyzice nebo v anglickém jazyce. Nechyběly ale ani pohybové aktivity, například střelba na bránu ve floorbale. Jednotlivé disciplíny byly rozděleny na stanoviště, po kterých žáky prováděli studenti Scholy Humanitas.
Naši školu reprezentovali žáci Jan Kořízek a Tomáš Vilím z 9.A, a Radek Nejedlý z 8.A. Mezi konkurencí, kterou tvořili žáci z třiceti různých škol z Ústeckého kraje, se naši žáci umístili na 15. místě. Pro všechny zúčastněné byly připraveny zajímavé ceny.
Žáky čekal i kulturní program. Večer si mohli užít diskotéku a světelnou show, kterou pro ně škola uspořádala. Během soutěže tak mohli spojit příjemné s užitečným.
Akce byla dobře připravená a zorganizovaná, a není tedy divu, že si ji naši žáci velice oblíbili.