02.01.18 Výlet Moritzburg

21.12. vyjela skupina žáků 8. a 9.tříd doplněná o nejlepší sběrače papíru z nižších ročníků na celodenní výlet do Německa. První zastávka byla na zámku Moritzburg, který je známý natáčením česko-německé pohádky Tři oříšky pro Popelku. Na výstavě jsme si prohlédli kostýmy z natáčení, mnoho fotografií, obrazů a figurín, znázorňujících hlavní postavy a dozvěděli jsme se také zajímavosti ze zákulisí natáčení. Po občerstvení v zámecké cukrárně jsme se přesunuli do Drážďan, kde jsme pokračovali v užívání předvánoční atmosféry na vánočních trzích. Po prohlídce a ochutnání místních specialit vedly naše kroky ještě do oblíbeného Primarku, kde každý využil příležitost k nákupu posledních dárků. Spokojeni a vánočně naladěni jsme se v pozdních odpoledních hodinách vrátili domů.

Mgr. Vlasta Bártová