25.05.12 „LESY čESKÉ REPUBLIKY“ na naší škole

Tradičním a dobře fungujícím nástrojem environmentálního vzdělávání je celorepublikový školní vzdělávací projekt „LES ve ŠKOLE, ŠKOLA v LESE“, realizovaný pracovníky LčR. Ti se na tomto projektu podílejí především prostřednictvím lesních pedagogů, kteří pomáhají žákům s plněním odborných úkolů uvedených v didaktických materiálech. Prostřednictvím vycházek v lese a besedováním, se žáci v rámci projektu seznamují s ekosystémem lesa a získávají mnoho praktických informací. Projekt je využíván napříč školní výukou na prvním i druhém stupni základních škol.
Tématem výukového programu, kterého se zúčastnili žáci 4.A + 4.B bylo společenstvo lesů a vod. Na vycházku oblastí Bažantnice se žáci vydali s lesními pedagogy z LS Litvínov. Během tříhodinové vycházky si žáci osvojili mnohé poznatky o rostlinách /zejména stromech/ a hmyzu, vyskytujících se v lese kolem menších vodních toků. Dále rozpoznávali jednotlivé druhy letorostů, listů, brouků, hadů a žab v souvislosti s jejich výskytem v lesním společenstvu. Nechyběly ani tematické hry a soutěže a přes chladné počasí měla vycházka u žáků kladný ohlas.
Děkujeme tímto pracovníkům LčR Litvínov za skvělý, velmi zajímavý, odborný výklad a těšíme se na další spolupráci.
Třídní uč.: Mgr. Hlaváč Záhořová
Mgr. M. Tremlová