14.02.18 Lyžařský výcvik

Ve dne 5. 2. – 9. 2. 2018 se konal tradiční běžkařský lyžařský výcvik s žáky 7. ročníku na Dlouhé Louce v Krušných horách.
Počasí nám tentokrát moc sněhové nadílky nedopřálo, ale i na úkor toho jsme lyžařský výcvik uskutečnili převážně v lesních běžkařských trasách. Dobrá nálada nás neopouštěla ani v mrazivých dnech a děti neodradily ani delší trasy. První dny se některé děti dostávaly do lyžování pomaloučku, ale už další dny se z nich stali profesionální běžkaři. Každý den jsme si naplánovali jinou běžeckou trasu, která se s běžkařskými schopnostmi dětí prodlužovala. Ale i ty náročnější dny děti zvládaly v perfektní formě. Vrcholem týdne bylo dobytí Vrcholu Tří pánů a zdolání trasy o délce 13 km.
Chtěla bych poděkovat dětem a doprovodnému pedagogickému sboru za jejich maximální nasazení a věřím, že příští školní rok bude lyžařský výcvik opět tak vydařený jako letos.

Ing. Daniela Kosinová