28.03.18 Sněhuláci pro Afriku

Také v tomto školním roce se naše škola zapojila do projektu „Sněhuláci pro Afriku“, díky kterému se nám daří již několik let přispívat dětem v africké Gambii na jejich školní vzdělávání. Vzhledem ke špatným sněhovým podmínkám se nám letos nepodařilo postavit tolik sněhuláků jako v jiných letech, takže částka, která se vybírá za každého postaveného sněhuláka není letos tak velká. Přesto, i díky symbolickému příspěvku tříd, které nestavěly, se podařilo vybrat 1 270,- Kč.
Školní parlament pak vybíral fotografii sněhuláka, kterého pošleme do celostátní soutěže. S počtem 16 hlasů zvítězil sněhulák třídy 5.C.
V dubnu bude spuštěno facebookové hlasování. Stačí zadat do vyhledávání přátel sněhuláci pro Afriku, najít našeho sněhuláka a svým hlasem ho postrčit k vítězství. Za všechny hlásky děkují žáci 5.C.
Do druhé kategorie „Sci-fi“ sněhulák byl bybrán sněhulák 7.B. I pro toho je možné hlasovat.