04.05.18 Učení v přírodě

Dne 30. 4. 2018 probíhalo učení žáků 4. A v přírodě v okolí Dubského rybníka. První 2 hodiny byly zaměřené na ukázku kroužkování ptáků, určování druhů podle vzhledu, rozlišování samic od samců a tvoření ptačích párů. Zblízka si žáci prohlédli některé odchycené opeřence, např. pěnici černohlavou, střízlíka obecného, budníčka menšího, červenku obecnou, brhlíka lesního, pěnkavu obecnou, sýkoru koňadru, modřinku i babku.
Následně děti vyhledávaly živočichy v okolí potoka a rybníka (skokana skřehotavého, pulce, škeble). Po svačině se třída vypravila na okraj výsypky Pokrok, kde se čtvrťáci snažili na cestě vysypané kameny vyhledat některé vytěžené minerály, na příklad kalcit. Ve škole si pak nerosty očistili a uspořádali výstavku.
Počasí bylo ideální a dětem se takovýto způsob výuky velmi zamlouval.
Mgr. Martina Hanzlíková