02.09.18 Konec prázdnin v družince

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V ŠD

V rámci příměstského tábora vyjela družina a školní klub v pondělí do indiánské vesničky Rosehill v Růžové u Děčína, kde se naši malý cestovatelé přenesli časově zpět o 150 let na území prérijních indiánů. Připravena byla přednáška o životě původních obyvatel Severní Ameriky. Jejich obydlí poskytla podívanou na repliky nejrůznějších předmětů v podobě oděvů, šperků, zbraní, hudebních nástrojů atd.. Děti si vyzkoušely indiánské tance, původní písně, střelbu lukem, ale i divadelní představení. Poté si děti vyrobily kožený náramek a ověřily si znalosti v jednoduchém kvízu. Děti si odvezly spoustu zážitků a dojmů.
V úterý jsme se s dětmi vydali na výlet do Valtířova, kde jsme si prohlédli zrekonstruovaný vojenský bunkr zvaný Řopík, který byl součástí opevnění na obranu republiky v době před 2. světovou válkou. Děti si vyzkoušely vojenskou helmu, potěžkaly samopal a rozhlédly se po okolí bunkru periskopem. Náš výlet pokračoval do Skanzenu v Zubrnicích, kde jsme navštívili historickou školu. Děti si zkusily, jak se klečelo na hrachu i jak se sedělo žákům v dřívějších lavicích. Ze školy jsme pokračovali na prohlídku statku, starého krámku a kostela. Nevynechali jsme ani nedaleké muzeum železnice.
Ve středu jsme navštívili Zoo v Ústí nad Labem. Po příchodu do zahrady jsme jako jedny z prvních navštívili tučňáky, kteří jsou zde novými obyvateli, poté na nás čekala mašinka, která nás dovezla ke slonům. Děti posvačily, občerstvily se lahodnou zmrzlinou a prohlídka mohla začít. Nejdříve jsme navštívili výběh lemurů, kde se tato roztomilá zvířátka volně pohybovala a poslechli jsme si i výklad ošetřovatelky. Dále jsme pokračovali k zebrám, kde jsme mohli vidět i nedávno narozené mládě zebry. Takto jsme postupně došli až k pavilonu šelem a teráriím, kde byly děti v údivu z exotických hadů, ještěrek a pavouků. Velmi se dětem líbily i malé roztomilé surikaty. Nakonec jsme se zastavili u suvenýrů a občerstvení. Poté nás čekala cesta zpět domů.
Ve čtvrtek jsme jeli s dětmi na teplický bowling jako náhradu za plánovaný výlet do Mstišova, který musel být kvůli dešti zrušen. Náladu nám ale špatné počasí nezkazilo a děti si porovnaly svou sílu, přesnost a schopnost shodit co nejvíce kuželek. Před odjezdem domů jsme navštívili McDonald, kde jsme si naplnili bříška. Na závěr nás čekala ještě sladká tečka a pak již jen vyprávění zážitků rodičům.
V pátek se uskutečnila pirátská výprava za pokladem. Celou výpravu děti provázely úkoly a soutěže a i přes velké zklamání, že parník bohužel nevyplul kvůli malému stavu vody, si děti cestu užily. Mohly zahlédnout ptáčka Ledňáčka, podívat se do čertovského Dolského mlýna, osvěžit si nožky v čiré a chladivé Kamenici.. Na konci výpravy byly všichni za snahu odměněni.
Vychovatelky ŠD a ŠK

(fota najdete v naší fotogalerii)