30.10.18 Návštěva muzea v divadle M

Úterní návštěva v Pohádkovém muzeu byla pro všechny opravdovým zážitkem. Po milém přivítání a krátkém povídání o historii Duchcova, kde se co vyrábělo, jsme se ocitli v pohádkové chaloupce, kde bydlí kouzelná babička. Dále nás cesta zavedla do mlýna, kde žije Anička se zlou tetičkou, kterou si nakonec odnesl čert do pekla. Nahlédli jsme do třídy našich prarodičů a vyřešili tajemné hádanky, které nás zachránili od samotného pekla. Vyzkoušeli jsme si tajný vchod do podvodní říše a setkali se s celou vodnickou rodinkou. Byli jsme pozváni i na podvodní svatbu, kdy jsme opravdu museli tajit dech. Celou pohádkovou cestu nás doprovázely hádanky a zajímavé vyprávění. U kouzelné babičky dostaly děti sladkou odměnu a certifikát O úspěšném absolvování cesty pohádkovou říší a vodního světa.
Určitě se do muzea ještě někdy vrátíme.

Vychovatelky ŠD