ZŠ Jaroslava Pešaty, Duchcov

Zprávy ze školy

21.12.18 Litvínovský choroš

Žáci Základní školy Jaroslava Pešaty se opět zúčastnili dvoudenní soutěže v Litvínově. Jedná se o tradiční předvánoční soutěž Litvínovského Choroše, kterou pořádá Schola Humanitas. Letos to byl již 20.ročník.

Dvě tříčlenná družstva absolvovala dvoudenní soutěž o dvaceti disciplínách. Soutěžilo se v poznávání rostlin a živočichů, v práci s mikroskopem, chemie a biologie, v úlohách z literatury i angličtiny aj. Nechyběly ani pohybové hry, například hod talířem na těžko prostupnou branku, kliky a skákání přes švihadlo. Velmi atraktivní byla soutěž ve virtuální realitě. Jednotlivé disciplíny byly rozděleny na stanoviště, po kterých je doprovázeli sami studenti Scholy Humanitas.
Naši školu reprezentovali Veronika Dršková a Ladislav Kučera z 8. A, Natálie Týřová a Lukáš Štěpnička z 8. B, Radek Nejedlý a Dominik Novák z 9. A. Mezi konkurencí, kterou tvořilo celkem třicet jedna škol z Ústeckého kraje, se umístili na 14. a 26 místě. Pro všechny zúčastněné byly připraveny zajímavé ceny. Pro žáky byl připraven i kulturní program. Večer si mohli užít diskotéku se světelnou show.
Žákům děkujeme za prezentaci školy a těšíme se na další ročník.
Petra Formánková
jít zpět

Informace o škole

Základní škola Jaroslava Pešaty, Duchcov, J. Pešaty 1313, okres Teplice, Právní forma: samostatný právní subjekt - příspěvková organizace
Zřizovatel: MĚSTO DUCHCOV, IČO: 62787209, DIČ: cz 62787209, Bankovní spojení: 1063671359/0800
Datová schránka: tpjma9z, Telefon: 474559674, mail: pesatkazsjpesaty.cz, web: www.zsjpesaty.cz
Pověřenec GDPR: Ing. Jitka Lacinová, Telefon: 474559674, mail: jlacinovazsjpesaty.cz


Získání informací, podání žádostí, stížností nebo jiných podnětů, obdržení rozhodnutí je možné v kanceláři školy ústní, písemnou, nebo digitální formou - akceptujeme nosiče CD, DVD, USB disky, soubory ve formátech doc, pdf, jpg. Používané formuláře lze získat na webových stránkách nebo v kanceláři školy.

správa webu