21.12.18 Sdílené učebny 8.r.

„Pane učiteli, pojďte si to taky zkusit!“ Takovou větu už dnes slyšíme ve škole zřídka. Ale díky programu Sdílené učebny, který pro žáky osmých tříd připravila Střední škola stavební a strojní Teplice, jsme ji zase mohli slyšet. Ve dvou předvánočních týdnech se otevřely dílny v Duchcově a žáci Pešatky si mohli vyzkoušet praktickou část výuky truhlářů, instalatérů, zahradnic, klempířů a karosářů. Děvčata vyráběla vánoční svíce a chlapci se nejvíce vyřádili při rovnání plechů poničeného vozu.
Akce splnila svůj cíl – tedy motivovat žáky při volbě budoucího povolání, ale ukázala také, jak vážně chybí na základních školách praktická výuka v dílnách. Někteří byli tak nadšení, že se s mistry odborného výcviku loučili s tím, že se určitě brzy uvidí. Doufáme, že své slovo dodrží a že zase bude platit to známé „řemeslo má zlaté dno“ !
Mgr. Karel Jakoubě