21.03.19 Plavání nás bavilo

Dnešním dnem (20.3.) jsme se rozloučili s plaveckým výcvikem. Deset lekcí uteklo jak voda.
Můžeme si říci, že cíl byl splněn. Většina dětí získala k vodě pozitivní vztah, strach z potápění byl překonán, plavecké rekordy pokořeny.
Poslední plavání se neslo v duchu veselí, soutěžení i loučení.
Na začátku hodiny jsme si ve vodě zařádili s růzými vodními hračkami, které jsme si v tento den mohli přinést. A tak jsme si zahráli hry s nafukovacími míči, nasadili si potápěčské brýle, šnorchly, ploutve a řádění začalo.
Poté jsme si připomněli, jaká nebezpečí nám můžou hrozit u vody, jak se jim vyvarovat a jak přivolat pomoc.
Nakonec jsme si zazávodili. Nejrychlejšímu plavci a nejrychlejší plavkyni z každé třídy byly rozdány diplomy. Všichni dostali diplom a sladkou odměnu za úspěšné zvládnutí plaveckého kurzu.
Rozloučili jsme se skákáním do vody a plaváním v triku a zjistili jsme, že v plavkách nám to jde o mnoho lépe.
Vodě a plavání zdar!
za žáky druhých a třetích tříd
Markéta Vítková