ZŠ Jaroslava Pešaty, Duchcov

Zprávy ze školy

24.04.19 Vitamínový den na 1.stupni

V rámci projektu Ovoce a zelenina do škol, do kterého je naše škola zapojena, proběhl 16. dubna vitamínový den. Během tohoto dne si žáci povídali o správném stravování, konkrétně pak o dodržování pravidelné stravy a zařazení ovoce a zeleniny do svého jídelníčku.
Jak o tomhle žáky přesvědčit? Stačí jim ukázat pár zajímavých způsobů, jak tyto potraviny zpracovat. Jednou z variant je třeba ovocný špíz, který si žáci sami připravili a s chutí ihned po dokončení snědli. A kdyby měl někdo pocit, že těch vitamínů tolik nebylo, tak nebojte, žáky totiž ještě čekala přímo vitamínová bomba. Pomocí odšťavňovače byl žákům připraven skvělý džus z jablek, mrkví a pomerančů.
Závěrem bychom chtěli poděkovat za inspiraci a na základě spokojených výrazů, které byly u žáků jasně viditelné, si dovolíme říct, že minimálně ovocný špíz nikdo z nich, neměl naposled.
Mgr. Zlata Dandová
jít zpět

Informace o škole

Základní škola Jaroslava Pešaty, Duchcov, J. Pešaty 1313, okres Teplice, Právní forma: samostatný právní subjekt - příspěvková organizace
Zřizovatel: MĚSTO DUCHCOV, IČO: 62787209, DIČ: cz 62787209, Bankovní spojení: 1063671359/0800
Datová schránka: tpjma9z, Telefon: 474559674, mail: pesatkaseznam.cz, web: www.zsjpesaty.cz
Pověřenec GDPR: Ing. Jitka Lacinová, Telefon: 474559674, mail: jlacinovazsjpesaty.cz


Získání informací, podání žádostí, stížností nebo jiných podnětů, obdržení rozhodnutí je možné v kanceláři školy ústní, písemnou, nebo digitální formou - akceptujeme nosiče CD, DVD, USB disky, soubory ve formátech doc, pdf, jpg. Používané formuláře lze získat na webových stránkách nebo v kanceláři školy.

správa webu