24.04.19 Vitamínový den na 1.stupni

V rámci projektu Ovoce a zelenina do škol, do kterého je naše škola zapojena, proběhl 16. dubna vitamínový den. Během tohoto dne si žáci povídali o správném stravování, konkrétně pak o dodržování pravidelné stravy a zařazení ovoce a zeleniny do svého jídelníčku.
Jak o tomhle žáky přesvědčit? Stačí jim ukázat pár zajímavých způsobů, jak tyto potraviny zpracovat. Jednou z variant je třeba ovocný špíz, který si žáci sami připravili a s chutí ihned po dokončení snědli. A kdyby měl někdo pocit, že těch vitamínů tolik nebylo, tak nebojte, žáky totiž ještě čekala přímo vitamínová bomba. Pomocí odšťavňovače byl žákům připraven skvělý džus z jablek, mrkví a pomerančů.
Závěrem bychom chtěli poděkovat za inspiraci a na základě spokojených výrazů, které byly u žáků jasně viditelné, si dovolíme říct, že minimálně ovocný špíz nikdo z nich, neměl naposled.
Mgr. Zlata Dandová