05.06.19 Návštěva osmáků u Městské policie

Kdo si nevyzkoušel neprůstřelnou vestu, nikdy nepozná jak je těžká. Žáci osmých tříd ZŠ J. Pešaty měli možnost poznat výstroj a výzbroj městské policie při návštěvě služebny v Duchcově. Celá akce proběhla v rámci prevence v boji s kriminalitou. Strážníci dětem povídali o tom v čem spočívá práce policistů jak na služebně i v terénu.
Žáci byli překvapeni jak dokonale je město pokryto kamerovým systém, který slouží k monitorování dění ve městě. Takový policista nejen střeží bezpečnost občanů a zajišťuje provoz ve městě, ale také často pomáhá lidem v těžkých situacích. Pokud by se někdo v budoucnu chtěl stát policistou, byla tato návštěva pro něj inspirací pro blížící se výběr povolání.
Čas rychle plynul, když nám policista vyprávěl svůj životní příběh a se zaujetím popisoval toto zajímavé zaměstnání. Děkujeme a jsme rádi, že vás máme!

Žáci 8.B