06.06.19 Za zvířátky do ZOO

Věděli jste, že existuje kočka, která má mezi prsty plovací blány? A že největší kočkovitou šelmou v Evropě je rys? Čím se živí mravenečník?
Tak děti z 3.A a 3.B už to ví, protože navštívily v úterý děčínskou ZOO s výukovým programem na téma "Rekordmani ve světě zvířat".
Každé dítě obdrželo pracovní list a mohlo se začít. Vždy jsme došli k zajímavému zvířeti, poslechli si výklad našich průvodců a poté jsme splnili úkol.
Děti se mohly pomazlit s ovcemi kamerunskými, pohladit si užovku, podívat se, jak se krmí opičky nebo jak si medvěd kamčatský hraje s pneumatikou. Nakonec se nám ukázal i páv s rozevřenými ocasními pery.
Zvířata se nám v tento sluneční den doslova předváděla a tak jsme si všichni návštěvu zahrady užili.
Upevnit kladný vztah k přírodě a životnímu prostředí bylo cílem této exkurze a to se nám povedlo.
Na závěr jsme si pohráli na hřišti a nakoupili plyšáky, nanuky, zmrzliny a náramky na památku.

Markéta Vítková
Jana Olahová Štemberková