ZŠ Jaroslava Pešaty, Duchcov

Zprávy ze školy

22.06.19 Výlet osmých ročníků do Karlových Varů

Tak jako každý rok i letos jsme přemýšleli, kam se v červnu vydáme na školní výlet. Po demokratickém hlasování ve třídách vyhrálo jednoznačně naše lázeňské město Karlovy Vary. Jako dopravní prostředek jsme zvolili vlak, vzhledem k ceně jízdného i pohodlí při cestování. Přestože cesta s přestupy trvala téměř tři hodiny, tato skutečnost nám však vůbec nevadila, jelikož počasí nám přálo a atmosféra mezi žáky byla více než příznivá.
Po příjezdu na karlovarské nádraží jsme jeli místní dopravou do historického centra Karlových Varů, kde jsme si prohlédli řadu historických budov a prošli kolonádou kolem jednotlivých pramenů. Poté jsme se vydali do starého kostela na výstavu voskových figurín. Shlédli jsme řadu známých osobností z oblasti vědy a kultury, sportu, hudby i řadu osobností s politického života včetně britské královské rodiny. Neopomenuli jsme také prohlídku horní část kostela, kde byly umístěny zrcadla, která nás změnila k nepoznání. Po prohlídce následoval vytoužený rozchod dětí spojený s občerstvením a nákupy drobných suvenýrů. Vzhledem k malé časové dotaci jsme všechny krásy tohoto starého lázeňského města nemohli vidět, což si ovšem můžeme vynahradit někdy v příštích letech.
Mgr. Jana Hrubá


jít zpět

Informace o škole

Základní škola Jaroslava Pešaty, Duchcov, J. Pešaty 1313, okres Teplice, Právní forma: samostatný právní subjekt - příspěvková organizace
Zřizovatel: MĚSTO DUCHCOV, IČO: 62787209, DIČ: cz 62787209, Bankovní spojení: 1063671359/0800
Datová schránka: tpjma9z, Telefon: 474559674, mail: pesatkazsjpesaty.cz, web: www.zsjpesaty.cz
Pověřenec GDPR: Ing. Jitka Lacinová, Telefon: 474559674, mail: jlacinovazsjpesaty.cz


Získání informací, podání žádostí, stížností nebo jiných podnětů, obdržení rozhodnutí je možné v kanceláři školy ústní, písemnou, nebo digitální formou - akceptujeme nosiče CD, DVD, USB disky, soubory ve formátech doc, pdf, jpg. Používané formuláře lze získat na webových stránkách nebo v kanceláři školy.

správa webu