22.06.19 Výlet osmých ročníků do Karlových Varů

Tak jako každý rok i letos jsme přemýšleli, kam se v červnu vydáme na školní výlet. Po demokratickém hlasování ve třídách vyhrálo jednoznačně naše lázeňské město Karlovy Vary. Jako dopravní prostředek jsme zvolili vlak, vzhledem k ceně jízdného i pohodlí při cestování. Přestože cesta s přestupy trvala téměř tři hodiny, tato skutečnost nám však vůbec nevadila, jelikož počasí nám přálo a atmosféra mezi žáky byla více než příznivá.
Po příjezdu na karlovarské nádraží jsme jeli místní dopravou do historického centra Karlových Varů, kde jsme si prohlédli řadu historických budov a prošli kolonádou kolem jednotlivých pramenů. Poté jsme se vydali do starého kostela na výstavu voskových figurín. Shlédli jsme řadu známých osobností z oblasti vědy a kultury, sportu, hudby i řadu osobností s politického života včetně britské královské rodiny. Neopomenuli jsme také prohlídku horní část kostela, kde byly umístěny zrcadla, která nás změnila k nepoznání. Po prohlídce následoval vytoužený rozchod dětí spojený s občerstvením a nákupy drobných suvenýrů. Vzhledem k malé časové dotaci jsme všechny krásy tohoto starého lázeňského města nemohli vidět, což si ovšem můžeme vynahradit někdy v příštích letech.
Mgr. Jana Hrubá