22.06.19 Beseda na téma „rizika nevhodné stravy“

O zdravé výživě měli možnost diskutovat žáci šestých, sedmých a devátých tříd naší školy. Pod záštitou MŠMT se konala beseda vedená proškoleným lektorem. Nejednalo se však o pouhou přednášku o sacharidech, tucích či bílkovinách, nýbrž o posezení v třídním kruhu, kdy žáci sdělovali své názory a prokazovali znalosti o zdravém stravování. Celých pětačtyřicet minut žáky doprovázel prospekt, v němž si mohli prohlédnout, jak by měl vypadat třeba takový zdravý talíř. V dnešní uspěchané době, která nabízí řadu nevhodně průmyslově zpracovaných surovin, přišla taková beseda opravdu vhod.

Mgr. D. Krtková