24.06.19 Třídní výlet Praha

Dne 19. 6. 2019 se žáci a třídní učitelé ZŠ. J. Pešaty zúčastnili školního výletu do Prahy. Již cestou na vlakové nádraží v Duchcově jsme tušili, že nás čeká parný den, ale děti vše skvěle zvládly. Hodinu a půl dlouhá cesta vlakem utekla jako voda a od naší konečné zastávky v Holešovicích zbývalo již dojít k námi zvolenému cíli, a to k Národnímu technickému muzeu. Konečný cíl představovalo poté Václavské náměstí, ke kterému byla cesta vlídnější. Letenskými sady jsme sestoupili ke břehu Vltavy a pokračovali na jedno z nejznámějších náměstí v Praze. Očekávaný rozchod přišel zanedlouho a děti s ním naložily podle svého uvážení. Po dvou hodinách strávených na náměstí žáci vzorně čekali pod jezdeckou sochou sv. Václava. Odtud už jen cesta na hlavní nádraží – směr Duchcov. Po dlouhém a vyčerpávajícím dni jsme se vrátili znaveni, ale dobrá nálada nás neopustila ani po příjezdu domů.
Mgr. Dominika Krtková