26.06.19 Boj o Hejtmanův pohár

V květnu naše škola přijala výzvu účastnit se okresního kola Hejtmanova poháru Ústeckého kraje. Nevěděli jsme, co nás čeká, ale výzvu jsme přijali a do soutěže jsme šli s odhodláním přijmout jakékoliv úkoly. Družstva byla sestavena od 5. do 9. ročníků po čtyřech soutěžících. Hejtmanův pohár se odehrával na půdě Vojenského muzea v Ústí nad Labem a byl zaměřen na orientační běh, při kterém děti plnily úkoly týkající se civilní obrany. Při účasti v okresním kole nám moc počasí nepřálo, trasa byla bahnitá a tak došlo k nejednomu pádu a bahenní lázni. Přesto naši žáci ukončili závod s vynikajícím výsledkem.
5.ročník se umístil na 3. místě; 6. ročník na 1. místě; 7. ročník na 5. místě; 8.ročník na 1. místě a 9. ročník na 3. místě.
Družstva, která se umístila do třetího místa postoupila do krajského kola. A tak se děti s ještě větším odhodláním pustily do boje o výhru v krajském kole. Závěrečný boj se konal 18. 6. 2019, tentokrát deštivé počasí vystřídalo úmorné teplo. Ale ani to děti nezastavilo, aby se v boji o pohár umístily na krásných místech: 5. ročník vybojoval 3.místo; 6.ročník 3. místo a 9. ročník se umístil na 1. místě. Jsem na všechny děti moc hrdá a chtěla bych jim touto cestou za všechno moc poděkovat. Jste super.
Ing. Daniela Kosinová