25.11.19 Dopravní hřiště

Čtvrťáci naší školy opět zamířili na dopravní hřiště v Mostě.
Paní instruktorka a pan správce nás pěkně přivítali a poté jsme se pustili do práce.
Děti se dověděly, jak se v dopravě správně chovat, aby se snížil počet dopravních nehod. Připomněly si dopravní značení, pravidla jízdy na kole a silničního provozu.
Po svačině se rozdělily na dvě skupiny. První parta psala jednoduchý testík a druhá parta si rozebrala kola a koloběžky a začala “jízda”. Děti se ocitly v modelové situaci na silnicích, křižovatkách, u železničních přejezdů a na kruhových objezdech.
Zkoušíme, trénujeme a učíme se správně jezdit a dodržovat pravidla. A přesto, že nám ne zcela všechno vychází na jedničku, nevzdáváme se. A to proto, že na jaře nás budou čekat zkoušky na získání průkazu cyklisty.
Už teď se těšíme!!!

Markéta Vítková