20.02.13 Zlatý Ámos

18.2. jsem vyjela s žáky Petrem Sedláčkem, Hanou Bittersmannovou a Terezou Schmutzovou do Prahy, aby tam v budově senátu obhajovali mojí nominaci v anketě o nejoblíbenějšího učitele „Zlatý Ámos“ a vybojovali případný postup do semifinále. Akce se zúčastnilo ještě dalších 11 kantorů, kteří přijeli se svými žáky z různých koutů Čech i Moravy.
Po přivítání následovalo oficiální představení nominovaných kantorů a losování pořadí obhajoby. My jsme si vytáhli číslo 1, takže jsme přišli na řadu jako první.
Po obhajobě ve stylu show Jana Krauze následoval rozhovor s porotou a pak už jsme si mohli bez trémy užívat prohlídku Valdštejnského paláce, jízdárny, posezení v senátorských křeslech a odborného výkladu. Po chutném obědě následovalo vyhlášení výsledků. Do semifinále jsme sice nepostoupili, ale užili jsme si hezký den a domů odjížděli bohatší o nové zkušenosti a já navíc s hezkým pocitem, že pro porotu sice ne, ale pro svoje žáky tím Ámosem jsem a to je vlastně důležitější.
Mgr. Vlasta Bártová