06.06.13 Výlet tříd 5.A a 5.B do středověké vesnice

Dne 4. 6. se třídy 5.A a 5.B vydaly do středověké vesnice řemesel a umění Botanicus, která se nachází v Ostré u Lysé nad Labem.
Děti si mohly prohlédnout a vyzkoušet středověká řemesla, např. výrobu papíru, provazu, svíčky, mýdla a další. Výrobky si mohly odnést domů. Za každou výrobu se platilo groši, které si před vstupem vyměnily za peníze. Ve středověké krčmě se potom děti občerstvily palačinkami, koláči i bramboráky.
Výlet se vydařil a každý si domů odvezl nějakou památku.

Kamilka Jurčová, žákyně 5.A