08.06.13 Přírodovědný jarmark – Most

Dne 5. června 2013 žáci devátých ročníků navštívili přírodovědný jarmark v Mostě. Akce byla zaměřena na popularizaci přírodovědných a technických oborů. Na náměstí bylo umístěno 15 stánků s experimenty, ochutnávkami, ukázkami moderních technologií. Pro žáky bylo připraveno kolo štěstí, fotografování s rekvizitami a další zajímavé atrakce. V 10.30 proběhla v zasedací síni magistrátu přednáška vedená studenty Vysoké školy chemicko – technologické na téma „ Od parního stroje k vesmírným letům“, která trvala necelou hodinu. Přednáška byla doplněna modely a zajímavými ukázkami.

Mgr. Jana Hrubá