ZŠ Jaroslava Pešaty, Duchcov

Zprávy ze školy

21.06.13 Třídní výlet 6. A – ZOO Ústí nad Labem

V pondělí 17. 6. 2013 vyjela třída 6. A na výlet do ZOO v Ústí nad Labem. Do Ústí jsme se dostali vlakem a k ZOO jsme cestovali městskou dopravou.
Jako první přišlo na řadu občerstvení a hned potom prohlídka dolní části ZOO, protože jsme chtěli počkat na cvičení lachtana Moritze. Ten měl toho dne opravdu dobrou náladu, takže se nám předváděl ještě před svým vystoupením. Vedle lachtana nás nejvíc zaujali tuleni, kteří jsou dočasně přestěhováni vedle Moritze, a vydry.
Po ukázce cvičení lachtana jsme se vydali na prohlídku zbytku ZOO. Postupně jsme si prohlídli všechna chovaná zvířata, vyzkoušeli si své znalosti u informačních tabulí a nakoupili suvenýry a sladkosti. Největším zážitkem ovšem bylo krmení koz a oveček. Bylo opravdu horko, ale ve chvíli, kdy se k nám tato zvířátka nahrnula, jsme zapomněli na všechnu únavu a předháněli se v běhu ke krmítkům. Nikomu nevadilo, že jsme skončili špinaví a pokopaní.
Cestou zpátky jsme se povinně zastavili v McDonald’s a KFC a pak už jsme uháněli směrem k domovu. Výlet se nám opravdu líbil a už se těšíme na příští školní rok, až si ho zopakujeme v nějaké jiné ZOO.
Velké poděkování patří panu Josefu Tomášovi, který na naší škole působí jako asistent a který nás ten den doprovázel.

Mgr. Jana Pikalová
Třídní učitelka 6. A
jít zpět

Informace o škole

Základní škola Jaroslava Pešaty, Duchcov, J. Pešaty 1313, okres Teplice, Právní forma: samostatný právní subjekt - příspěvková organizace
Zřizovatel: MĚSTO DUCHCOV, IČO: 62787209, DIČ: cz 62787209, Bankovní spojení: 1063671359/0800
Datová schránka: tpjma9z, Telefon: 474559674, mail: pesatkaseznam.cz, web: www.zsjpesaty.cz
Pověřenec GDPR: Ing. Jitka Lacinová, Telefon: 474559674, mail: jlacinovazsjpesaty.cz


Získání informací, podání žádostí, stížností nebo jiných podnětů, obdržení rozhodnutí je možné v kanceláři školy ústní, písemnou, nebo digitální formou - akceptujeme nosiče CD, DVD, USB disky, soubory ve formátech doc, pdf, jpg. Používané formuláře lze získat na webových stránkách nebo v kanceláři školy.

správa webu