24.06.13 Návštěva stáje GOLDENBAY

V pátek 21.6. 2013 se žáci 4.A vypravili do Oldřichova u Duchcova do stáje GOLDENBAY, která se věnuje chovu koní plemene Welsh Cob a Welsh-Part Bred s cílem odchovat hříbátka atraktivní barvy palomino, dun nebo cremello. S koníky se členové stáje účastní výstav, PNH a hobby sportu (parkur, drezura). Jsou členy prestižní mateřské organizace WPCS - The Welsh Pony and Cob Society UK a ČSCHVK - Českého svazu chovatelů velšských koní.
Žáci se na koních povozili a rozdali jim pamlsky, které si pro ně z domova přinesli. V závěru jsme viděli vedoucí stáje Kateřinu Dietiovou při tréninku koně. Nejvíc se dětem líbily přeskoky přes překážky.
Výlet se podařil a počasí nám přálo.
Mgr. Martina Hanzlíková