27.06.13 Ornitologická vycházka

Dne 27.6. 2013 absolvovali žáci 4. tříd ornitologickou vycházku. Trasa vedla zámeckou zahradou k Dubskému rybníku, kde proběhla ukázka kroužkování ptáků. Žáci viděli, pozorovali dalekohledem či slyšeli pěnici černohlavou, pěnkavu obecnou, budníčka menšího, drozda zpěvného, brhlíka lesního a sýkoru babku.
Dále vycházka pokračovala na výsypku Pokrok, kde žáci viděli různá stádia rekultivace krajiny. Nad hlavami nám létali rorýsi s jiřičkami lovící hmyz a zpívali skřivani.
Vycházka se povedla, počasí nám přálo.
Mgr. Eva Kupová, Mgr. Martina Hanzlíková