12.11.13 ELEKTROODPAD… A CO NA TO NAŠE DĚTI?

Dne 5. listopadu 2013 proběhlo v aule ZŠ Jaroslava Pešaty školní kolo soutěže „Elektroodpad… a co na to naše děti?“ s účastí pořadatele DDM „Sluníčko“ Duchcov. Pět vítězných pětičlenných družstev, sestavených z žáků pátých až sedmých tříd, bojovalo o vítězství ve třech disciplínách.
V prvním kole (Otázky a odpovědi) si soutěžní týmy postupně vybíraly z 20 otázek, na které musely po uplynutí 45 vteřin zvednutím kartičky se správnou možností odpovědět. Ve druhém kole (Prezentace) si družstva losovala jedno z pěti témat, která znala dopředu a měla možnost si je připravit. Po doladění a rozhodnutí, kdo bude vystupovat, přednesli zástupci soutěžních družstev svoji prezentaci. Ve třetím kole sehrála jednotlivá družstva scénku, jejíž téma si vylosovala. Nedílnou součástí všech pěti scének byly rekvizity, které si pro své herecké vystoupení žáci sami vyrobili.
Celou soutěž moderovala žákyně 5. A Terezka Šoufková. Soutěžní týmy se představily v tričkách různých barev (bílé -5. A, oranžové – 5. B, zelené – 6. A, žluté – 6. B a modré – 7. A). Nelehký úkol měla tříčlenná porota, která postupně hodnotila výsledky soutěžních týmů. Hlavní koordinátor soutěže, Pavel Nos, je pečlivě zapisoval do tabulky, kterou soutěžící stále sledovali na plátně. Soutěžní týmy přišlo podpořit publikum – spolužáci. Soutěž obohatilo hudební vystoupení žákyně 5. A Báry Bachové.
Vítězem školního kola soutěže se stala tým třídy 6. A, který si vylosoval oranžovou barvu, v níž bude soutěžit v městském kole, které se uskuteční v kině Lípa 21. 11. 2013. Vítězný tým se zde utká se svými soupeři ze ZŠ A. Sochora a GSPŠD. Vítězné družstvo má za úkol vyrobit robota z elektroodpadu. Tak nám všichni držte palce, ať je naše PEŠATKA nejlepší!!!
Mgr. Stanislava Nachtmannová, školní koordinátor soutěže