ZŠ Jaroslava Pešaty, Duchcov

Zprávy ze školy

21.03.14 Lyžařský výcvik

Pod tímto názvem chtěla naše škola uskutečnit lyžařský výcvik pro 7.A, který se konal ve dnech od 10. 3. do 14. 3. 2014. Bohužel kvůli nepříznivým lyžařským podmínkám, které nám příroda nadělila, jsme tento rok na lyže mohli zapomenout. Přesto se tento týden povedl na 100%. Místo lyžování jsme celý týden absolvovali mnoho krásných a příjemných aktivit.
V pondělí jsme si šli společně zabruslit na zimní stadion v Bílině. Zimní hala byla připravena pouze pro naše akrobatické kreace, které by mohl závidět i ten nejlepší olympionistický krasobruslař, nebo i rychlobruslař. Po ledovém sportovním zážitku, jsme se přemístili na místní bowlingový zápas. Koule svištěly kolem a vždy si našly alespoň správnou dráhu. V úterý bylo krásné sluneční počasí a tak jsme se vydali na Milešovku. Všichni jsme jí zdolali, sice některým úsměv pomalu mizel z tváří, ale na vrcholu už sluníčko zahřálo všechny a my byli spokojení s naším horolezeckým výkonem. Ve středu na nás čekala s otevřenou náručí hora Bořeň, výstup byl sice strmější, ale za to cesta dolů rychlejší. Čtvrtek se stal pro nás největším zátěžovým dnem. Autobus nás vyvezl na Nové Město, ze kterého jsme se vydali pěšky k Vrcholu tří pánů a odtud jsme šli směrem k hradu Osek až do Duchcova. Touto trasou jsem seznámila sedmáky s úsekem, který bychom zdolávali na běžkách. Domů jsme dorazili kolem patnácté hodiny odpoledne a těšili se na pátek. Ten byl nejpohodovější. Navštívili jsme plaveckou halu v Teplicích, ve které se z dívek staly aquabely a z chlapců plavci na dlouhé tratě. Jaký závěr by si mohli sedmáci přát nejvíce?? Samozřejmě veškeré ztracené kalorie doplnit v McDonaldu.
Všechny děti moc chválím, byli šikovné, trpělivé a statečné.

Fotorafie jsou umístěny zde
Bc. Daniela Kosinová
jít zpět

Informace o škole

Základní škola Jaroslava Pešaty, Duchcov, J. Pešaty 1313, okres Teplice, Právní forma: samostatný právní subjekt - příspěvková organizace
Zřizovatel: MĚSTO DUCHCOV, IČO: 62787209, DIČ: cz 62787209, Bankovní spojení: 1063671359/0800
Datová schránka: tpjma9z, Telefon: 474559674, mail: pesatkazsjpesaty.cz, web: www.zsjpesaty.cz
Pověřenec GDPR: Ing. Jitka Lacinová, Telefon: 474559674, mail: jlacinovazsjpesaty.cz


Získání informací, podání žádostí, stížností nebo jiných podnětů, obdržení rozhodnutí je možné v kanceláři školy ústní, písemnou, nebo digitální formou - akceptujeme nosiče CD, DVD, USB disky, soubory ve formátech doc, pdf, jpg. Používané formuláře lze získat na webových stránkách nebo v kanceláři školy.

správa webu