31.03.14 Návštěva z Miltenbergu

27.3. dostala naše škola milou návštěvu z družebního města Miltenberg. 22 žáků se svým pedagogickým doprovodem, kteří trávili několik dnů poznáváním Prahy, se při zpáteční cestě domů zastavilo na několik hodin na prohlídku našeho města.
Přivítali jsme je na náměstí a první zastávka byla na malé občerstvení v cukrárně Casanova. Pak následovala návštěva zámku, kde německá delegace kromě interiérů obdivovala také perfektní němčinu paní průvodkyně (děkujeme za umožnění prohlídky mimo sezónu).
Ze zámku jsme se vydali pěšky na budovu 1.stupně, kde malí žáčci předvedli několik úžasných hudebních a tanečních vystoupení. Po prohlídce školy jsme se přesunuli na budovu 2.stupně, zde jsme ve školní jídelně návštěvu zakončili obědem. Po klasickém knedlu vepřu zelu už jsme se museli rozloučit, ale všichni doufáme, že tato návštěva nebyla poslední a že se naše spolupráce mezi městy i školami bude i nadále rozvíjet.

Mgr. Vlasta Bártová