07.04.14 Dětské slyšení

Pod tímto názvem svolal Teplický parlament dětí a mládeže 4.4. do auly teplického gymnázia setkání zástupců školních parlamentů z Teplic a okolí se zastupiteli města Teplic a dalšími hosty. Setkání se zúčastnili Hynek Hanza (ODS), Tomáš Jarolím (nezávislý zastupitel), Jiří Řehák (nezávislý zastupitel), Aleš Perch (ředitel DDM Teplice), Dagmar Waicová (ČSSD), Jakub Mráček (teplický aktivista). Každá škola přivezla na setkání 5-10 žáků, z naší školy to bylo 8 vybraných žáků z 6.-9.ročníku.
Nejprve se každá skupina zabývala „pocitovou mapou“, kde na stupnici 1-10 hodnotila vybrané lokality Teplic z hlediska bezpečnosti a vhodnosti k bydlení. Pak dostali všichni prostor k diskuzi, při které zastupitelé odpovídali na otázky týkající se problémů města a jeho dalšího rozvoje. Dotazů bylo víc než času, který byl tomuto setkání určen, což dokazuje, že mladým lidem není osud města lhostejný a taková setkání mají svůj význam.
Mgr. Vlasta Bártová