ZŠ Jaroslava Pešaty, Duchcov

Zprávy ze školy

22.06.14 Exkurze - Praha

Ve čtvrtek 19.6. vyjeli žáci 6.8. a 9.ročníků na exkurzi do Prahy. Nejprve navštívili Dům zážitků "Atlantis Center" a v něm interaktivní expozici Faraonovo tajemství.Zde se dozvěděli mnoho zajímavostí ze starověkého Egypta, v rolích bohyň a bohů si zahráli na tajuplný obřad a mohli si také pohrát s velkými hračkami, které vysvětlují různé fyzikální zákonitosti.
Další cesta vedla 6.ročníky do Národního památníku na Vítkově. Zde se žáci při vyplňování pracovních listů dozvěděli spoustu informací o vzniku Československého státu a státní symbolice.
Starší žáci v rámci výuky dějepisu navštívili památník Heydrichiády. Zde jim byl promítnut film o atentátu na říšského protektora Heydricha a po jeho shlédnutí mohli nahlédnout do krypty kostela, kde byli atentátníci dopadeni a také si prohlédli interiéry kostela, kde probíhaly samotné boje.
Exkurzi všichni zakončili občerstvením v Mc Donaldu a v odpoledních hodinách plni dojmů dojeli domů.
jít zpět

Informace o škole

Základní škola Jaroslava Pešaty, Duchcov, J. Pešaty 1313, okres Teplice, Právní forma: samostatný právní subjekt - příspěvková organizace
Zřizovatel: MĚSTO DUCHCOV, IČO: 62787209, DIČ: cz 62787209, Bankovní spojení: 1063671359/0800
Datová schránka: tpjma9z, Telefon: 474559674, mail: pesatkaseznam.cz, web: www.zsjpesaty.cz
Pověřenec GDPR: Ing. Jitka Lacinová, Telefon: 474559674, mail: jlacinovazsjpesaty.cz


Získání informací, podání žádostí, stížností nebo jiných podnětů, obdržení rozhodnutí je možné v kanceláři školy ústní, písemnou, nebo digitální formou - akceptujeme nosiče CD, DVD, USB disky, soubory ve formátech doc, pdf, jpg. Používané formuláře lze získat na webových stránkách nebo v kanceláři školy.

správa webu