22.06.14 Exkurze - Praha

Ve čtvrtek 19.6. vyjeli žáci 6.8. a 9.ročníků na exkurzi do Prahy. Nejprve navštívili Dům zážitků "Atlantis Center" a v něm interaktivní expozici Faraonovo tajemství.Zde se dozvěděli mnoho zajímavostí ze starověkého Egypta, v rolích bohyň a bohů si zahráli na tajuplný obřad a mohli si také pohrát s velkými hračkami, které vysvětlují různé fyzikální zákonitosti.
Další cesta vedla 6.ročníky do Národního památníku na Vítkově. Zde se žáci při vyplňování pracovních listů dozvěděli spoustu informací o vzniku Československého státu a státní symbolice.
Starší žáci v rámci výuky dějepisu navštívili památník Heydrichiády. Zde jim byl promítnut film o atentátu na říšského protektora Heydricha a po jeho shlédnutí mohli nahlédnout do krypty kostela, kde byli atentátníci dopadeni a také si prohlédli interiéry kostela, kde probíhaly samotné boje.
Exkurzi všichni zakončili občerstvením v Mc Donaldu a v odpoledních hodinách plni dojmů dojeli domů.