ZŠ Jaroslava Pešaty, Duchcov

Zprávy ze školy

17.09.14 Prosba o pomoc

Přátelé, kamarádi, lidé známí i neznámí,
obracíme se na vás s prosbou o finanční nebo materiální pomoc malému vážně nemocnému Adámkovi. Nás, zaměstnance školy, jeho příběh citlivě zasáhl - snad právě proto, že dnes a denně jsme mezi dětmi a prožíváme s nimi jejich vlastní,většinou mnohem šťastnější příběhy.
V případě, že byste se chtěli k nám připojit a Adámkovi něco poslat nebo osobně předat, seznam věcí najdete níže na této stránce. Pojďme tentokrát pomoci jednomu konkrétnímu, skutečnému človíčkovi a ulehčit - alespoň trošku - jeho rodině.

A tady je Adámkův příběh...
„Když Adámkovi byl rok, tak skoro chodil sám a přidržoval se jen prstu, tak jsme věděli, že do měsíce začne chodit úplně sám, ale když čas plynul dál, tak ani za dva měsíce nebyl znát žádný rozdíl a postupem dnů začal Adámek stagnovat. Nechtěl sám stát, udělat krůček natož chodit, stále se natahoval na ruce, tak mu bylo nejlépe a k tomu začal zvracet.
Po dvou dnech zvracení jsem kontaktovala Adámkovu pediatričku a ta diagnostikovala virózu a s ní jsme odešli domů a na to jsme dostali dietu, kinedryl a kulíšek. Díky kinedrylu jsme zvracení utlumili, ale hned jak jsme ho vysadili, tak začal opět dávivě zvracet. Po týdnu jsme šli na kontrolu, že Adámek stále zvrací, tak nám bylo sděleno, že jsou to zuby a dostali jsme na to Panadol sirup, ten sice Adámkovi neskutečnou bolest hlavy na chvíli utlumil, ale zvracel dále.
Po čtrnácti dnech zvracení jsme navštívili pediatričku a trvala jsem na hospitalizaci do nemocnice (dne 17. 4. 2014 jsme jeli do nemocnice v Teplicích). Opět nasazena dieta, zvracení přetrvávalo i v době diety, pokus o krůček nebo jen se postavit byl nemožný a celým tělem se třásl (nádor byl už dost velký a tlačil ho na míchu) stále se Adámek natahoval, že chce do náruče a ani se mu s odstupem času nedivím, jaké musel mít šílené bolesti, až migrénové bolesti hlavy, jen mi to ve svém věku nedokázal říci. Protože stále zvracel a nikdo nevěděl proč a všechny výsledky byly v pořádku, tak přišla na řadu prohlídka neurologem konečně!!! Podle grafu viděl, že má Adámek abnormálně velkou hlavu a vypouklé čelo (nádor se neustále zvětšoval a šlo už o dny).
Druhý den ráno šel Adámek na magnetickou rezonanci, kde se nádor na malém mozku (meduloblastom) potvrdil. Ihned jsme byli převezeni do Ústí nad Labem, kde Adámka připravili k ranní operaci, operoval ho špičkový neurochirurg pan Bartoš. Adámkovi se dostatečně nevstřebával mozkomíšní mok (likvór), tak mu byla zavedena drenáž, kudy mohl likvór odtékat, a poté mu byl zaveden šant.
Nádor byl zhoubný, tak následoval převoz do FN Motol.“


Zde Adámek od 12 .5. podstupuje intenzivní po měsíci se opakující agresivní chemoterapie. Má za sebou již čtvrtou dávku a snáší léčbu až na nevolnosti spojené s chemoterapií celkem dobře.
Lékaři museli Adámkovi zavést sondu do žaludku, aby mohl přijímat energeticky (nutričně) vydatnou tekutou stravu a pití, popřípadě léky, protože díky chemoterapiím začal Adámek dost ubývat na váze a tím byl ohrožován na životě.

S maminkou jsou v podstatě neustále na oddělení, pár dní doma a další převoz do Motola, situace je samozřejmě pro rodinu náročná jak psychicky tak i finančně. Malý bojovníček je v tuto chvíli po převodu vlastních kmenových buněk, mělo by se mu ulevit a tělíčko by se mělo lépe zotavit po prodělané léčbě, která stále pokračuje.
Nikdo nedokáže říci, jak dlouho se bude Adámek léčit, vše záleží na výsledcích magnetické rezonance a toho, jak bude léčbu zvládat.
Děkujeme za Vaši pomoc, maminka již v tuto chvíli sepisuje seznam věcí, jídla a léků, které by jim léčbu usnadnily...Malý onkoláček trpí průjmovými návaly, stejně tak jako neustálé zvracení...tedy jistě nebudou na seznamu chybět krémy na opruzeniny a plínky, kterých je samozřejmě neskutečná spotřeba.

SEZNAM POTŘEBNÝCH VĚCÍ:

OSTROPESTŘEC - DETOXIKACI JATER A DŮLEŽITÝCH ORGÁNŮ
http://www.lekarna.cz/ostropestrec-100-olej-200ml/
http://www.lekarna.cz/fin-cardumis-50ml/

PRO SPRÁVNOU FUNKCI MOZKU
http://www.lekarna.cz/fin-fosfocaps-50-cps/
http://eshop.finclub.cz/lecitin-a-olejove-produkty/fin-fosfosercaps-90-kapsli
JE SICE DRAŽŠÍ PŘÍPRAVEK, ALE MÁME S FIRMOU FINCLUB VELMI DOBRÉ ZKUŠENOSTI, VĚŘÍME ŽE I TENTO PŘÍPRAVEK JE ÚČINNÝ

STEJNĚ TAK LNĚNÉ SEMÍNKO JE SKVĚLÁ ZÁLEŽITOST
http://www.alternamedica.cz/alternamedica/eshop/61-1-AKCE-AKCE-AKCE/0/5/1001-1-1-Lneny-olej-lisovany-za-studena-nefiltrovany/

NA PODPORU IMUNITY
http://www.lekarna.cz/fin-multis-250ml/
http://www.lekarna.cz/imunoglukan-p4h-r-sirup-250ml/
http://www.lekarna.cz/mulleruv-sirup-s-echinaceou-bez-cukru-100g/
http://www.lekarna.cz/nonivita-stava-z-rostliny-morinda-citrifolia-500ml/
http://www.lekarna.cz/apotheke-sirup-echinacea-s-rakytnikem-320g/
http://www.lekarna.cz/konopi-sirup-bio-400g/
http://www.lekarna.cz/nutridrink-creme-s-prichuti-cokoladovou-4x125gm-roztok/

MAMINKA MU DĚLÁ
-ČAJÍKY OD SUNÁRKU-OVOCNÉ
-NEBO NÁPOJE OD SUNÁRKU MALINOVÉ
-STEJNĚ TAK ADÁMEK PIJE ČAJÍK KARKULKU OD HIPP

HYGIENICKÉ POTŘEBY
RODINĚ TEĎ SAMOZŘEJMĚ NEJVÍC POMŮŽEME PLENKAMI - PAMPERS (ZELENÉ ) VELIKOST 5 .
STEJNĚ TAK VLHKÉ UBROUSKY POKUD MOŽNO STEJNÉ FIRMY ( BOHUŽEL OPRUZENÝ ZADEČEK NENÍ MOŽNÉ JEN TAK NĚČÍM OTÍRAT
RODIČE NEOPOVRHNOU SPRCHOVÝMI GELY JOHNSONS A OLEJÍČKEM NA TĚLÍČKO
STEJNĚ JAKO PASTA NA ZOUBKY, UBROUSKY , KAPESNÍČKY, KRÉMY NA OPRUZENÝ ZADEČEK, SUDOCREAM A BEPANTHEN

Z LÉKŮ URČITĚ NEMŮŽE CHYBĚT: NUROFEN A PANADOL SIRUP, OLYNTH PRO NEJMENŠÍ

KDYBYSTE CHTĚLI UDĚLAT RADOST, ADÁMEK MÁ RÁD AUTO MC QUINA

A SAMOZŘEJMĚ KAŽDÁ MILÁ MALIČKOST UDĚLÁ RADOST :-)

Více zde: http://domazlicka-sance-onkolackum.webnode.cz/news/seznam-veci-leku-hygienickych-potreb-atd-pro-adamka-1/
jít zpět

Informace o škole

Základní škola Jaroslava Pešaty, Duchcov, J. Pešaty 1313, okres Teplice, Právní forma: samostatný právní subjekt - příspěvková organizace
Zřizovatel: MĚSTO DUCHCOV, IČO: 62787209, DIČ: cz 62787209, Bankovní spojení: 1063671359/0800
Datová schránka: tpjma9z, Telefon: 474559674, mail: pesatkazsjpesaty.cz, web: www.zsjpesaty.cz
Pověřenec GDPR: Ing. Jitka Lacinová, Telefon: 474559674, mail: jlacinovazsjpesaty.cz


Získání informací, podání žádostí, stížností nebo jiných podnětů, obdržení rozhodnutí je možné v kanceláři školy ústní, písemnou, nebo digitální formou - akceptujeme nosiče CD, DVD, USB disky, soubory ve formátech doc, pdf, jpg. Používané formuláře lze získat na webových stránkách nebo v kanceláři školy.

správa webu