17.12.14 Exkurze Fláje

Ve čtvrtek 27.11. jsme s žáky 8. a 9. ročníku navštívili muzeum hraček na Nové Vsi. Bylo tu k shlédnutí mnoho zajímávého. Děti zde mohly vidět klasickou českou hru tivoli, tahací hračky, které tu vznikly jako první na světě, dále pak fotografie, které zachycují dřívější dobu, jak se v jednotlivých domech vyráběly hračky apod. Poté jsme zde shlédli filmový dokument o výrobě již zmíněných hraček. Po výstavě jsme vyrazili autobusem na Fláje a obešli jsme celou flájskou přehradu, která byla dlouhá cca 6 km. Děti z pochodu nebyly nikterak nadšené a mudrovaly, že je to nad jejich síly, avšak vše zvládly, i když počasí bylo pochmurné - foukal silný vítr. I přes nepřízeň počasí a dlouhou pochůzku děti zhodnotily exkurzi kladně.

Mgr. Eva Prokopová, Bc. Daniela Kosinová.