ZŠ Jaroslava Pešaty, Duchcov

Zprávy ze školy

16.03.15 Smutná zpráva

Když jsem před více než dvaceti lety přišla do Duchcova a nastoupila do zdejší základky jako učitelka, byla jsem čerstvou absolventkou pedagogické fakulty. Byla jsem drzá, sebevědomá a chytrá jak rádio. Měla jsem však veliké štěstí, že jsem ve sborovně Pešatky potkala partu zkušených a moudrých kantorů, kteří si uměli poradit nejen s pubertální mládeží, ale brzy dali do latě i mě.
Byla mezi nimi i paní učitelka Jindřiška Srpová s nepochopitelnou trpělivostí učit děti počítat, rýsovat a vůbec myslet. Byla v té samé škole, sborovně, třídě, kabinetu tak nějak pořád. A i když pak odešla na odpočinek, stále byla naší součástí. Kdykoliv jsme se setkali, tak jako by čas neplynul. Vždy bylo o čem mluvit, čemu se zasmát, na co si zanadávat.
Bohužel 16. března jsme se s paní učitelkou setkali naposled. Bylo to poslední rozloučení s báječným člověkem, na kterého budeme všichni z Pešatky navždy vzpomínat. Prosíme, vzpomeňte s námi.
Za zaměstnance ZŠ J. Pešaty Veronika Prchalová
jít zpět

Informace o škole

Základní škola Jaroslava Pešaty, Duchcov, J. Pešaty 1313, okres Teplice, Právní forma: samostatný právní subjekt - příspěvková organizace
Zřizovatel: MĚSTO DUCHCOV, IČO: 62787209, DIČ: cz 62787209, Bankovní spojení: 1063671359/0800
Datová schránka: tpjma9z, Telefon: 474559674, mail: pesatkazsjpesaty.cz, web: www.zsjpesaty.cz
Pověřenec GDPR: Ing. Jitka Lacinová, Telefon: 474559674, mail: jlacinovazsjpesaty.cz


Získání informací, podání žádostí, stížností nebo jiných podnětů, obdržení rozhodnutí je možné v kanceláři školy ústní, písemnou, nebo digitální formou - akceptujeme nosiče CD, DVD, USB disky, soubory ve formátech doc, pdf, jpg. Používané formuláře lze získat na webových stránkách nebo v kanceláři školy.

správa webu