16.03.15 Smutná zpráva

Když jsem před více než dvaceti lety přišla do Duchcova a nastoupila do zdejší základky jako učitelka, byla jsem čerstvou absolventkou pedagogické fakulty. Byla jsem drzá, sebevědomá a chytrá jak rádio. Měla jsem však veliké štěstí, že jsem ve sborovně Pešatky potkala partu zkušených a moudrých kantorů, kteří si uměli poradit nejen s pubertální mládeží, ale brzy dali do latě i mě.
Byla mezi nimi i paní učitelka Jindřiška Srpová s nepochopitelnou trpělivostí učit děti počítat, rýsovat a vůbec myslet. Byla v té samé škole, sborovně, třídě, kabinetu tak nějak pořád. A i když pak odešla na odpočinek, stále byla naší součástí. Kdykoliv jsme se setkali, tak jako by čas neplynul. Vždy bylo o čem mluvit, čemu se zasmát, na co si zanadávat.
Bohužel 16. března jsme se s paní učitelkou setkali naposled. Bylo to poslední rozloučení s báječným člověkem, na kterého budeme všichni z Pešatky navždy vzpomínat. Prosíme, vzpomeňte s námi.
Za zaměstnance ZŠ J. Pešaty Veronika Prchalová