12.01.12 Od osvobozeného divadla k Semaforu

Dne 6.1.2012 navštívili žáci 8. a 9.tříd naší školy kino Lípa, kde shlédli výukový program
„Od Osvobozeného divadla k Semaforu“.
Celým pořadem žáky provázelo mluvené slovo o vývoji písní, které jsou spjaty s Osvobozeným divadlem a později s divadlem Semafor.
Žáci se prostřednictvím písní seznámili s českými herci Osvobozeného divadla Jiřím Voskovcem a Janem Werichem, ale i s českým hudebním skladatelem této doby, Jaroslavem Ježkem. Poslechli si písně, které se zpívaly v této době, jako např. Ezop a brabenec, David a Goliáš, Když jsem kytici vázala či Klobouk ve křoví.
Dále si pak naši žáci poslechli písně divadla Semafor, které bylo založeno Jiřím Suchým. Jeho hereckým partnerem a autorem hudby byl Jiří Šlitr. Zazněly písně jako např. Klokočí, Motýl nebo Pramínek vlasů.
Pořad byl pro žáky velmi poučný, nebo? si po jeho shlédnutí obohatili své znalosti z literatury a hudby.

Mgr. Stanislava Nachtmannová