16.03.16 Lyžařský kurz

Ve dnech 7. 3. 2016 – 11. 3. 2016 proběhl na naší škole lyžařský výcvik, kterého se zúčastnili žáci sedmého ročníku. Lyžařský výcvik se konal na běžeckých tratí v nádherném prostředí Dlouhé Louky. Po celý týden jsme měli slunečné počasí, podmínky na lyžování byly dostačující, cesty byly upravené a všichni jsme si to krásně užívali. První den jsme absolvovali krátkou trať, aby si děti na lyže zvykly a naučily se s nima běhat. Některé děti si počítaly pády a nejvyšší počet pádů bylo číslo 27. V dalších dnech, však pádů ubývalo a naše trasy se prodlužovaly. Za celý týden jsme najezdily dohromady 56 km a za tento výkon vděčím mým zkušeným lyžařům. Všechny děti byly z hor nadšeny a lyžařský výcvik by si prodloužily. Jsem ráda, že jsme výcvik ukončili všichni ve zdraví a doufám, že mezi vánočními dárky v tomto roce najdou někteří i běžkařské vybavení.

Bc. Daniela Kosinová