16.03.16 Krušnohorská železnice

Dne 8.3. 2016 se vybraní žáci osmého ročníku zúčastnili vyhodnocení výtvarné soutěže k příležitosti 130. Výročí moldavské horské dráhy. Výlet začal jízdou vlakem vypravovaného z Mostu na Moldavu v Krušných horách. Po příjezdu na moldavské nádraží nás přivítala delegace vedená místostarostkou paní Kardovou a dalšími osobnostmi spojenými s touto oblastí Krušných hor. V nádražní budově byli žáci seznámeni s historií nádraží a železniční tratě. Poté následoval pochod obcí Moldavou směrem k osadě Nové Město, kde na jednotlivých stanovištích byli žáci seznámeni s historií zajímavých památných míst. Odpoledne proběhlo promítání dokumentárního filmu o historii obce Moldavy a přilehlých oblastí. Zlatým hřebem celého odpoledne bylo předávání ocenění a věcných dárků soutěžícím spojené s občerstvením. Krásné druhé místo v této výtvarné soutěži získala naše bývalá žákyně devátého ročníku slečna Jana Zázvorková v současnosti studentka teplického gymnázia.
Mgr. Jana Hrubá