01.02.17 Lyžařský výcvik

Ve dne 16. 1. – 27. 1. 2017 jsme každý den vyjížděli s žáky 7. A a následně s žáky 7.B na lyžařský výcvik, který se konal na Dlouhé Louce v Krušných horách. Celý výcvik byl orientován pouze na běžecké lyže, které si děti mohly vypůjčit v naší škole.
Po celých čtrnáct dní nám počasí dopřálo mnoho sněhové nadílky. První týden poskytlo dětem počasí přímo nádherné užívání běžeckých stop. Zasněžená krajina, dobrá nálada a bezvadné děti udělaly z těchto dvou týdnů super lyžování. První dny se některé děti dostávaly do lyžování pomaloučku, ale už další dny se z nich stali profesionální běžkaři. Každý den jsme si naplánovali jinou běžeckou trasu, která se s běžkařskými schopnostmi dětí prodlužovala. Ale i ty náročnější dny děti zvládaly v perfektní formě.
Chtěla bych poděkovat dětem a doprovodnému pedagogickému sboru za jejich maximální nasazení a věřím, že příští školní rok bude lyžařský výcvik opět tak vydařený jako letos.

Bc. Daniela Kosinová