23.02.17 Besedy "Prevence"

21.2. se žáci 5.-9. tříd zúčastnili cyklu besed a přednášek o správném fyzickém, psychickém a sociálním vývoji.
Žáci 5. až 7. ročníků si povídali v rámci besed "Jsi online I a II o svých zkušenostech se sociálními sítěmi,způsobu získávání informací, nebezpečích virtuálního světa,kyberšikaně,
kyberstolkingu,zdravotních rizicích v souvislosti s nadměrným používáním informační techniky.
Žáci 8. ročníku besedovali na téma HIV a AIDS. Dozvěděli se o vzniku, průběhu a přenosu tohoto onemocnění, jak se před ním chránit a také kde hledat případnou pomoc či kam jít na testy.
Dívky z devátých ročníků měli besedu s názvem "Žena jako symbol života", hoši pak "Cesta k mužnosti". Obě tyto besedy byly zaměřeny na intimní a sexuální hygienu, zdravé sexuální chování, antikoncepci, ochranu před pohlavně přenosnými chorobami.
Doufejme, že tyto besedy přinesly žákům nejen nové a zajímavé informace, ale také poučení pro jejich budoucí život.
Mgr. Vlasta Bártová