ZŠ Jaroslava Pešaty, Duchcov

Zprávy ze školy

28.01.20 Naši ,,skřivánci"

Po úspěších ve školním kole pěvecké soutěže Duchcovský skřivánek se postupující žáci zúčastnili dne 22.ledna 2020 místního kola soutěže v kině Lípa.
Za snaživý přístup při reprezentaci školy děkujeme všem vystupujícím žákům a gratulujeme za pěkná umístění v soutěži.

umístění v II. kategorii:
2. místo Ficková Anna 1.A
3. místo Kamareithová Denisa 1.B

umístění v III. kategorii:
1.místo P ...číst celé20.01.20 Dějepisná olympiáda

Další úspěch žáků naší školy. Tentokrát to je žák 9.A Simon Studený. V okresním kole dějepisné olympiády v Teplicích, kterého se zúčastnilo celkem 31 soutěžících, získal pěkné 10.místo. Před námi byla pouze gymnázia a ZŠ Buzulucká a Metelkovo náměstí.
Gratulujeme. ...číst celé17.01.20 Hrdá škola-barevný týden

V tomto školním roce jsme se přihlásili do soutěžního projektu Hrdá škola.
Cílem tohoto projektu je oživení školních dní a zpříjemnění atmosféry mezi učiteli a žáky, ale také poučení a vyzkoušení nových věcí.V každém měsíci je vyhlášen nějaký úkol, který plní všechny přihlášené školy najednou, úkoly dokumentují a těší se na závěrečné slosování o ping-pongový stůl a sportovní náčiní.
V lednu si ž ...číst celé17.01.20 Ochutnávka exotického ovoce

Druhý týden v lednu si každá třída zpříjemnila učení ochutnávkou exotického ovoce, které jsme dostali díky projektu Ovoce a zelenina do škol. Žáci se během ochutnávky seznámili s netradičním ovocem, např. kaki, physalis, mango i granátové jablko, nejen skrz chuťové buňky, ale také se dozvěděli informace o daném druhu (původ, zdravotní přínos).
Všichni si ochutnávku velmi užili a těšíme se na da ...číst celé15.01.20 Jarní prázdniny s informatikou

Pedagogická fakulta a přírodovědecká fakulta UJEP pořádají v období jarních prázdnin na naší škole již třetím rokem příměstský tábor informatiky v rámci projektu podpořeného Evropskou unií a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. V časech od 8 do 16 hodin, od pondělí do pátku jsou pro děti ve věku od 9 do 12 let připraveny různorodé aktivity - jako stavba a programování robotů, hry s algor ...číst celé09.01.20 Nejlepší "ajťák" Teplicka

SPŠ Teplice pořádala letos již 3.ročník soutěže ve znalostech výpočetní techniky pro žáky 8.-9. tříd teplického okresu. Zúčastnilo se ho 18 soutěžících z 8 základních škol. Své znalosti prokazovali v testu o 50 otázkách z oblasti výpočetní techniky a operačních systémů . Naši školu reprezentoval žák 9.A Martin Štrobl, který získal 43 body a díky němu naše škola získala 1.místo, před ZŠ Aléská a B ...číst celé21.12.19 PF 2020

...číst celé13.12.19 Poděkování

ZŠ J. Pešaty děkuje všem rodičům a jejich dětem za podporu a zapojení do vánoční sbírky pro záchrannou stanici FALCO u Litoměřic. Dárky, které jsme vybrali, poslouží zraněným či handicapovaným volněžijícím živočichům, kteří by bez lidské péče a pomoci v divoké přírodě nepřežili.
Pracovníkům ZS FALCO a jejich chráněncům přejeme krásné Vánoce a nemocným pacientům brzké uzdravení.
...číst celé13.12.19 Duchcovský skřivánek

Koncem měsíce prosince proběhlo na 1.stupni školní kolo pěvecké soutěže Duchcovský skřivánek.
Do poroty zasedly paní učitelky Jana Červenková a Jana Radlichová.
Našimi nejlepšími soutěžícími se stali tito žáci:

II. kategorie ( 1.-3.ročník)
1. Volešová Aneta z 2.B - bez postupu
( navštěvuje ZUŠ obor sólový zpěv)
2. Ficková Hana z 1.A - postup
3. Kamareithová Denisa z 1.B - postup
 
...číst celé12.12.19 Adventní zpívání

O druhou adventní neděli se na duchcovském náměstí sešly děti na společném vystoupení - zpívaly, recitovaly, radost rozdávaly... a tak potěšily rodiče, pedagogy i ostatní návštěvníky. Děkujeme všem!!! ...číst celéInformace o škole

Základní škola Jaroslava Pešaty, Duchcov, J. Pešaty 1313, okres Teplice, Právní forma: samostatný právní subjekt - příspěvková organizace
Zřizovatel: MĚSTO DUCHCOV, IČO: 62787209, DIČ: cz 62787209, Bankovní spojení: 1063671359/0800
Datová schránka: tpjma9z, Telefon: 474559674, mail: pesatkazsjpesaty.cz, web: www.zsjpesaty.cz
Pověřenec GDPR: Ing. Jitka Lacinová, Telefon: 474559674, mail: jlacinovazsjpesaty.cz


Získání informací, podání žádostí, stížností nebo jiných podnětů, obdržení rozhodnutí je možné v kanceláři školy ústní, písemnou, nebo digitální formou - akceptujeme nosiče CD, DVD, USB disky, soubory ve formátech doc, pdf, jpg. Používané formuláře lze získat na webových stránkách nebo v kanceláři školy.

správa webu