ZŠ Jaroslava Pešaty, Duchcov

Zprávy ze školy

05.07.18 Technické hry na Gymnáziu Duchcov

Dne 27. 6. 2018 se žáci 8. ročníku zúčastnili Technických her na Gymnáziu a Střední průmyslové škole v Duchcově. Žáci si vyzkoušeli různé hrátky a soutěže na šesti stanovištích, z nichž tři byly orientované na technické obory školy – architektura, geodézie a technická zařízení budov a tři na rozvoj technického myšlení a přírodovědných předmětů matematiku, fyziku a chemii . I přes počáteční o ...číst celé01.07.18 Provoz o prázdninách

2. - 4. 7. Talianová, Balochová šj, Prchalová

9. - 13. 7. Talianová, Balochová šj

16. - 20. 7. Balochová šj

23. - 27. 7. Taliánová, Prchalová

30. 7. - 3. 8. Taliánová, Stojar, Ambrož

6. - 10. 8. Stojar, Ambrož

13. - 17. 8. Taliánová, Stojar, Ambrož

20. - 24. 8. Stojar, Ambrož, Balochová šj

27. 8. - 31. 8. Talianová, Stojar, Ambrož, Balochová šj, Prchalová

Prchalová, Tali ...číst celé23.06.18 Ozdravný pobyt Itálie – 8. DEN (23. 6.)

Den návratu do naší rodné země nastal, a tak nezbývá nic jiného než se rozloučit nejen s Itálií, ale také s celou naší výpravou. Všechny týmy dobrodruhů se v zítřejších hodinách vrátí bezpečně domů, do svých rodin, kde budou vyprávět zážitky z cest.
Čas příjezdu závisí na času přistavení potřebných dopravních prostředků. Pokud vše půjde podle plánu, tak bychom měli opouštět ubytování kolem šest ...číst celé22.06.18 Za hasiči do Teplic

Dne 21. 6. žáci druhých tříd navštívili hasiče v Teplicích.
Prohlédli si hasičská auta, jejich vybavení, vyzkoušeli si cestu polygonem a obdivovali rychlost, s jakou se hasiči sklouznou po tyči dolů.
Děkujeme za pěkné přijetí a doufáme, že se ještě někdy na podobnou exkurzi podíváme.

Děti druhých tříd ...číst celé22.06.18 Ozdravný pobyt Itálie – 7. DEN (22. 6.)

To už je pátek?! Ten čas opravdu neskutečně letí, když se bavíte. Vzhledem k včerejší vyčerpanosti jsme se nestihli přepravit do Austrálie, tak náš přesun proběhl dnes. Abychom vše stihli dle plánu, museli jsme při plnění úkolů pořádně zabrat. Bylo potřeba na vše načerpat dostatek energie ze sluníčka, tak jsme využili dopoledního slunného počasí k poslednímu koupání u moře.
Odpoledne se počasí ...číst celé21.06.18 Ozdravný pobyt Itálie – 6. DEN (21. 6.)

Očekávaný den nastal a my jsme hned po snídani vyrazili do zábavného parku Fiabilandia. Nadšení bylo vidět v očí opravdu každého. Prošli jsme celý park a nevynechali žádnou atrakci a některé jsme pro velký úspěch museli dokonce zopakovat. Dostali jsme se k mocnému Merlinovi i na krásné kolotoče. Okusili jsme pohled červíka Pepíka, při pojídání jablka, projeli jsme vnitřkem mořské japonské příšery ...číst celé20.06.18 Ozdravný pobyt Itálie – 5. DEN (20. 6.)

Říká se, nejdříve povinnosti a pak zábava, tak jsme se tím dnešní den řídili. Dopoledne jsme si splnili všechny úkoly, které nás v Egyptě čekaly. Luštili jsme šifru mocného faraóna, hledali ztracené hieroglyfy a nakonec jsme vám sepsali důležitý vzkaz (viz foto). Pokud by se náhodou našel někdo, kdo by měl problém s přečtením, tak ve zkratce: Počasí je krásné. Moře je slané. Hrajeme různé hry. Mo ...číst celé19.06.18 Ozdravný pobyt Itálie – 4. DEN (19. 6.)

Velmi důležitá informace hned na začátek – opustili jsme Evropu a přesunuli se do Mexika. Dopolední program se tedy skládal z kohoutích zápasů a souboje s kaktusy, při kterém se na stranu pichlavých kaktusů přidalo i zákeřné sluníčko a řada balónků nám popraskala teplem.
Jelikož nás následující dny čekají výlety, na kterých si chceme od našeho pravidelného cestování trochu odpočinout, byl ...číst celé18.06.18 Ozdravný pobyt Itálie – 3. DEN (18. 6.)

Včerejší večer byl pro paní učitelky zpestřen bojovou hrou v podobě hledání ztraceného telefonu. V plném nasazení pedagogického dozoru se nakonec telefon našel. Na základě ztížených podmínek hledání, formou nepořádku na pokojích, byl poupraven dnešní program.
Dopoledne jsme věnovali úklidu a zároveň prvnímu bodování pokojů, které nakonec dopadlo velmi dobře. Naštěstí tato akce nezabrala tolik ...číst celé17.06.18 Ozdravný pobyt Itálie – 2. DEN (17. 6.)

Italové opět zdraví své známe v ČR. Dopoledne jsme vyrazili utrácet na zdejší trhy. Téměř u každého padlo nějaké to euro, dvě nebo i více za „neskutečně potřebné“ předměty. Následovalo povinné osvěžení ve formě italské zmrzliny a už teď je jasné, že to nebylo naposledy.
Odpoledne jsme trávili u moře, kde se nám rozmohl takový nešvar, a to v podobě zahrabávání dětí do písku (hlavu na ...číst celéInformace o škole

Základní škola Jaroslava Pešaty, Duchcov, J. Pešaty 1313, okres Teplice, Právní forma: samostatný právní subjekt - příspěvková organizace
Zřizovatel: MĚSTO DUCHCOV, IČO: 62787209, DIČ: cz 62787209, Bankovní spojení: 1063671359/0800
Datová schránka: tpjma9z, Telefon: 474559674, mail: pesatkaseznam.cz, web: www.zsjpesaty.cz
Pověřenec GDPR: Ing. Jitka Lacinová, Telefon: 474559674, mail: jlacinovazsjpesaty.cz


Získání informací, podání žádostí, stížností nebo jiných podnětů, obdržení rozhodnutí je možné v kanceláři školy ústní, písemnou, nebo digitální formou - akceptujeme nosiče CD, DVD, USB disky, soubory ve formátech doc, pdf, jpg. Používané formuláře lze získat na webových stránkách nebo v kanceláři školy.

správa webu