ZŠ Jaroslava Pešaty, Duchcov

Zprávy ze školy

18.12.18 Zdobení perníčků

Ve čtvrtek se žáci z 3.A vydali do DDM na výukový program “Zdobení perníčků”.
Každý žák dostal několik perníčků, které si mohl nazdobit podle vlastní fantazie.
Vůni perníčků a sladkosti polevy nebylo možné odolat, a tak si děti mohly jeden perníček ochutnat. Mňam, to byla dobrota.
Poté jsme si vyrobili košíčky, do kterých jsme perníčky naskládali.
Na závěr nám Pavlínka připravila ...číst celé18.12.18 Vánoční turnaj ve vybíjené

V předvánočním čase v úterý 18. prosince jsme mezi žáky 4. ročníků vyhlásili přátelský turnaj ve vybíjené. Hrálo se dle soutěžních pravidel AŠSK, to znamená na bodový systém podle počtu vybitých žáků. Všechny tři týmy vykazovaly velmi vyrovnané výsledky a nakonec o vítězi turnaje muselo rozhodnout krátké prodloužení. 3.místo s těsným rozdílem jednoho bodu si vybojoval velmi dobrý tým 4.C , 2. míst ...číst celé18.12.18 3.místo ve vánočním turnaji

3.místo obsadil tým 4.C ...číst celé18.12.18 2.místo ve vánočním turnaji

2.místo obsadil tým 4.A ...číst celé18.12.18 1.místo ve vánočním turnaji

1.místo obsadil tým 4.B ...číst celé17.12.18 Vánoční sbírka pro ZS Falco

Od listopadu do 14. prosince letošního roku opět probíhala na naší škole vánoční sbírka pro zraněná čí handicapovaná volně žijící zvířata, která v současné době z různých důvodů pobývají v Záchranné stanici Falco u Litoměřic. Žáci přinášeli velké množství piškotů, ovesných vloček, slunečnicových semen či oříšků pro veverky, plchy, srnky, strakapoudy a další chráněnce této stanice.
Zvířecím pacie ...číst celé14.12.18 Den plný zábavy

Ve středu 12.12.2018 vyjela třída 4.A spolu se Střední školou stavební Duchcov do zábavního parku IQlandie v Liberci . K základní prohlídce patřila i 40 minutová show s fyzikálně- chemickými pokusy. Žákům se výlet moc líbil, vyzkoušeli si mnoho interaktivních her a pokusů, seznámili se se spoustou zajímavých věcí. Už se těšíme na další spolupráci. ...číst celé03.12.18 Ředitelské volno

Dne 3.12. je na budově 2. stupně vyhlášeno z důvodu odstávky vody ředitelské volno. Mimo provoz bude také školní jídelna.

Mgr. V. Bártová ZŘŠ ...číst celé28.11.18 Projektový den Robotiky

V rámci Projektového dne Robotiky, který probíhal na Základní škole J. Pešaty v Duchcově, byli žáci 5. ročníků seznámeni s programovatelnou stavebnicí LEGO WeDo 2.0. Žáci 8. ročníků byli seznámeni se složitější programovatelnou stavebnicí Lego Mindstorms.

Tyto stavebnice si kladou za cíl zvýšit zájem o techniku, vědu a programování. Žáci si během práce se stavebnicemi osvojují zkoumání, modelov ...číst celé28.11.18 Kdo by neměl rád pohádky? A zvláště ty o čertech a pekle?

V posledním listopadovém týdnu jsme navštívili Divadlo M a zhlédli vtipnou pohádku se spoustou zimních písní a koled.
Teď už víme, že i čerti chodí do školy, musí se pilně učit, jinak jim hrozí propadnutí, jako čertu Tadeášovi. Čertí učitelka si vyzkoušela i pár dětí, které odpovídaly na otázky, co je to sníh nebo koho čert doprovází při nadělování dětí 5. prosince. Na všechny otázky děti uměly ...číst celéInformace o škole

Základní škola Jaroslava Pešaty, Duchcov, J. Pešaty 1313, okres Teplice, Právní forma: samostatný právní subjekt - příspěvková organizace
Zřizovatel: MĚSTO DUCHCOV, IČO: 62787209, DIČ: cz 62787209, Bankovní spojení: 1063671359/0800
Datová schránka: tpjma9z, Telefon: 474559674, mail: pesatkazsjpesaty.cz, web: www.zsjpesaty.cz
Pověřenec GDPR: Ing. Jitka Lacinová, Telefon: 474559674, mail: jlacinovazsjpesaty.cz


Získání informací, podání žádostí, stížností nebo jiných podnětů, obdržení rozhodnutí je možné v kanceláři školy ústní, písemnou, nebo digitální formou - akceptujeme nosiče CD, DVD, USB disky, soubory ve formátech doc, pdf, jpg. Používané formuláře lze získat na webových stránkách nebo v kanceláři školy.

správa webu