02.06.17 Ornitologické vycházky

V květnu se žáci čtvrtých ročníků zúčastnily ornitologické vycházky, kterou pro nás nachystala paní učitelka Mgr. Martina Hanzlíková, odbornice v oblasti ornitologie.
Žáci v doprovodu dorazili na předem domluvené místo, kde už na nás čekala paní učitelka a zřejmě i ptáčci, jelikož se všechny sáčky zavěšené na stromech netrpělivě vrtěly =)
Dozvěděli jsme se mnohé o kroužkování ptactva, měli jsme ...číst celé

02.06.17 Dopravní hřiště

V měsíci květnu se žáci čtvrtých ročníků vypravili do Mostu na dopravní hřiště.
Výuka byla rozdělena do tří bloků. V prvním bloku se žáci seznámili s pravidly silničního provozu, se značkami, s povinnou výbavou cyklisty a s různými dopravními situacemi, které mohou nastat.
Druhý blok byl zaměřen prakticky a žáci si vyzkoušeli jízdu na kolech, ze které byli také hodnoceni.
Ve třetím závěrečném b ...číst celé

02.06.17 Exkurze Liberec iQLANDIA

29.května 2017 žáci čtvrtých ročníků navštívili iQLANDII v Liberci.
Toto moderní vědecké centrum se rozkládá ve čtyřech patrech a vždy je zde několik oblastí vědy se svými expozicemi. Z našeho pohledu se žáci nejvíce vyřádili v expozici Živly, kde si vyzkoušeli simulátory přírodních katastrof, viděli blesky v Teslově transformátoru nebo si „hráli“ v koutku s obřími bublinami.
Zážitků ...číst celé

02.06.17 Prvňáčci v ZOOPARKU

V úterý naši prvňáčci vyjeli do Zooparku v Chomutově. Počasí nám přálo, a tak jsme s nadšením pozorovali vodní ptáky, velbloudy, šelmy, želvy, medvědy, opice a spoustu dalších zvířat. Nakoupili jsme si nejrůznější suvenýry od plyšáků po pamětní mince. Také jsme se vyřádili na různých prolézačkách a klouzačkách, kterých je v zooparku poměrně dost. Domů jsme se vraceli se spoustou nových zážitků.

...číst celé

02.06.17 Výlet 2. A a 3. B Mělník a Říp

Ve středu 31. 5. 2017 vyjela třída 2. A a 3. B na celodenní výlet. Navštívili jsme město Mělník, kde jsme vyšplhali na vyhlídkovou věž chrámu Sv. Petra a Pavla a podívali jsme se do Kostice. Pak naše cesta vedla na bájnou horu Říp. Počasí bylo překrásné a výlet se nám moc líbil. ...číst celé

01.06.17 Smetance je DEVADESÁT!

Dne 1. července 1919 byla zřízena Česká měšťanská škola chlapecká a dívčí v Duchcově. Školní rok 1919/1920 byl jejím prvním školním rokem. Umístěna byla se všemi učebnami ve staré školní budově na náměstí ve dvoře. Do 1. tříd bylo zapsáno 47 chlapců a 58 dívek.
Dne 1. ledna 1921 přešla měšťanská škola chlapecká a dívčí v Duchcově do správy ministerstva školství a národní osvěty. Postupně byla ro ...číst celé

01.06.17 Pozvání na Smetanku

„Smetanka“ je noblesní dáma, která se významného jubilea dožívá v plné síle a kráse! Pamětníci, přijďte ji navštívit, popřát, potěšte se vzpomínkami: 8. června 2017 mezi 14. a 16. hodinou. Připraveno je krátké vystoupení našich dětí a malé pohoštění.
Za všechny zaměstnance Mgr. Veronika Prchalová ...číst celé

01.06.17 Novosedlický dopraváček

Ve čtvrtek 25. května se v Novosedlicích u Teplic konal již 19. ročník dopravní soutěže NOVOSEDLICKÝ DOPRAVÁČEK.
Soutěž je určena pro žáky třetích ročníků a naše škola se této soutěže účastnila úplně poprvé. Reprezentovali nás tito žáci: Adéla Svobodová, Adam Kolařík (3. C), Kateřina Dvořáková, Viktorie Holubová, Veronika Cingrová (3. B).
Po slavnostním zahájení se jednotlivá družstva vydala ...číst celé

29.05.17 Výlet do Zooparku

U ...číst celé

29.05.17 Pohádka v zámecké zahradě

Ve středu, 24. 5., prvňáci a druháci zhlédli pohádku v netradičním prostředí, a to v zámecké zahradě. Děti si mohly i na chvíli v pohádce o Včelce Medunce zahrát. Podařilo se jim včelku zachránit ze spárů medvěda Bručouna. Na závěr si všichni zazpívali a zatancovali. Všem se pohádka líbila.
Třídní učitelky ...číst celé