ZŠ Jaroslava Pešaty, Duchcov

Zprávy ze školy

24.08.18 Poznávací zájezd do Švédska - rozloučení

Loučíme se s ostrovem Öland - poslední foto u slunce zapadajícího nad mořem. Ráno opouštíme kemp v půl páté a vydáváme se na šestihodinovou cestu do dánské metropole Kodaně. Tam bychom měli strávit devět hodin procházkou po městě, prohlížením pamětihodností a plavbou lodí. Snad stihneme i nějaké nákupy - těší se hlavně děvčata. Se setměním už začne naše poslední část zájezdu - cesta domů, do České ...číst celé22.08.18 Poznávací zájezd do Švédska

Zdravíme z krásného ostrova Öland, který nás přivítal prosluněnými dny a pohostil nás pohodou a nádhernou severskou přírodou. Počasí je vlídné, a tak dnešní výlet po jižní části ostrova byl fajn - zřícenina pevnosti, větrné mlýny, step, maják se slunícími tuleni - to všechno a mnohem víc jsme už viděli. Podívejte se do fotogalerie!
Všichni jsme v pořádku a těšíme se na další den.
Zdraví vás seve ...číst celé05.07.18 Koněpruské jeskyně

Dne 20. 6. 2018 se žáci 6. ročníků ZŠ J. Pešaty, Duchcov zúčastnili exkurze spojené se školním výletem do Koněpruských jeskyní.
Navštívili jsme Houbův mlýn a hledali jsme zkameněliny.
Uvnitř jeskyně se nám otevřel pohádkový svět ježibab a skřítků. Nyní už rozeznáme krápníky podle směru jejich růstu, stalagtit, stalagnit a stalagnát.
Bylo to zajímavé a poučné, přivezli jsme si i pár nalezených k ...číst celé05.07.18 Technické hry na Gymnáziu Duchcov

Dne 27. 6. 2018 se žáci 8. ročníku zúčastnili Technických her na Gymnáziu a Střední průmyslové škole v Duchcově. Žáci si vyzkoušeli různé hrátky a soutěže na šesti stanovištích, z nichž tři byly orientované na technické obory školy – architektura, geodézie a technická zařízení budov a tři na rozvoj technického myšlení a přírodovědných předmětů matematiku, fyziku a chemii . I přes počáteční o ...číst celé01.07.18 Provoz o prázdninách

2. - 4. 7. Talianová, Balochová šj, Prchalová

9. - 13. 7. Talianová, Balochová šj

16. - 20. 7. Balochová šj

23. - 27. 7. Taliánová, Prchalová

30. 7. - 3. 8. Taliánová, Stojar, Ambrož

6. - 10. 8. Stojar, Ambrož

13. - 17. 8. Taliánová, Stojar, Ambrož

20. - 24. 8. Stojar, Ambrož, Balochová šj

27. 8. - 31. 8. Talianová, Stojar, Ambrož, Balochová šj, Prchalová

Prchalová, Tali ...číst celé23.06.18 Ozdravný pobyt Itálie – 8. DEN (23. 6.)

Den návratu do naší rodné země nastal, a tak nezbývá nic jiného než se rozloučit nejen s Itálií, ale také s celou naší výpravou. Všechny týmy dobrodruhů se v zítřejších hodinách vrátí bezpečně domů, do svých rodin, kde budou vyprávět zážitky z cest.
Čas příjezdu závisí na času přistavení potřebných dopravních prostředků. Pokud vše půjde podle plánu, tak bychom měli opouštět ubytování kolem šest ...číst celé22.06.18 Za hasiči do Teplic

Dne 21. 6. žáci druhých tříd navštívili hasiče v Teplicích.
Prohlédli si hasičská auta, jejich vybavení, vyzkoušeli si cestu polygonem a obdivovali rychlost, s jakou se hasiči sklouznou po tyči dolů.
Děkujeme za pěkné přijetí a doufáme, že se ještě někdy na podobnou exkurzi podíváme.

Děti druhých tříd ...číst celé22.06.18 Ozdravný pobyt Itálie – 7. DEN (22. 6.)

To už je pátek?! Ten čas opravdu neskutečně letí, když se bavíte. Vzhledem k včerejší vyčerpanosti jsme se nestihli přepravit do Austrálie, tak náš přesun proběhl dnes. Abychom vše stihli dle plánu, museli jsme při plnění úkolů pořádně zabrat. Bylo potřeba na vše načerpat dostatek energie ze sluníčka, tak jsme využili dopoledního slunného počasí k poslednímu koupání u moře.
Odpoledne se počasí ...číst celé21.06.18 Ozdravný pobyt Itálie – 6. DEN (21. 6.)

Očekávaný den nastal a my jsme hned po snídani vyrazili do zábavného parku Fiabilandia. Nadšení bylo vidět v očí opravdu každého. Prošli jsme celý park a nevynechali žádnou atrakci a některé jsme pro velký úspěch museli dokonce zopakovat. Dostali jsme se k mocnému Merlinovi i na krásné kolotoče. Okusili jsme pohled červíka Pepíka, při pojídání jablka, projeli jsme vnitřkem mořské japonské příšery ...číst celé20.06.18 Ozdravný pobyt Itálie – 5. DEN (20. 6.)

Říká se, nejdříve povinnosti a pak zábava, tak jsme se tím dnešní den řídili. Dopoledne jsme si splnili všechny úkoly, které nás v Egyptě čekaly. Luštili jsme šifru mocného faraóna, hledali ztracené hieroglyfy a nakonec jsme vám sepsali důležitý vzkaz (viz foto). Pokud by se náhodou našel někdo, kdo by měl problém s přečtením, tak ve zkratce: Počasí je krásné. Moře je slané. Hrajeme různé hry. Mo ...číst celéInformace o škole

Základní škola Jaroslava Pešaty, Duchcov, J. Pešaty 1313, okres Teplice, Právní forma: samostatný právní subjekt - příspěvková organizace
Zřizovatel: MĚSTO DUCHCOV, IČO: 62787209, DIČ: cz 62787209, Bankovní spojení: 1063671359/0800
Datová schránka: tpjma9z, Telefon: 474559674, mail: pesatkazsjpesaty.cz, web: www.zsjpesaty.cz
Pověřenec GDPR: Ing. Jitka Lacinová, Telefon: 474559674, mail: jlacinovazsjpesaty.cz


Získání informací, podání žádostí, stížností nebo jiných podnětů, obdržení rozhodnutí je možné v kanceláři školy ústní, písemnou, nebo digitální formou - akceptujeme nosiče CD, DVD, USB disky, soubory ve formátech doc, pdf, jpg. Používané formuláře lze získat na webových stránkách nebo v kanceláři školy.

správa webu