07.04.17 Turnaj ve VYBÍJENÉ - DÍVKY

Dne 06.04.2017 se dívky 5. ročníků zúčastnily TURNAJE VE VYBÍJENÉ.
Přes prvotní nejistotu děvčata předvedla perfektní výkon a odvezla si krásné 2. místo!
Gratulujeme!! ...číst celé

04.04.17 Výsledky zápisu do 1. tříd pro školní rok 2017/18

...číst celé

30.03.17 Bible a my

Na podzim roku 2016 proběhlo základní a okresní kolo soutěže Bible a my, kterých se zúčastnili také žáci naší školy.
V okresním kole jsme uspěly a 23.března jsme vyrazily ( N. Matějková z 5. ročníku, T. Šponiarová a K. Žáčková z 9. ročníku) do Kroměříže, kde nás druhý den čekalo celostátní kolo. Když jsme dorazili do Kroměříže, navštívili jsme místní zámeckou zahradu a poté si prohlédli také zb ...číst celé

28.03.17 Vybíjená 5. ročníky

Dne 14.03.se žáci 5.ročníků zúčastnili otevřené kategorie okrskového kola vybíjené. Pouze jediná prohra je připravila o první místo. Odhodlání žáci tak skončili na krásném a obdivuhodném 2. místě! Jsme na ně právem hrdí. Těšíme se na příští týden, jaký sportovní výkon předvedou naše děvčata. ...číst celé

23.03.17 Pohádkový svět Václava Čtvrtka

Dne 22.3. 2017 se žáci prvních tříd účastnili besedy v knihovně na téma Václav Čtvrtek a jeho tvorba.
Paní knihovnice Jana Marešová si pro děti připravila nejznámější pohádky, které děti znají především z „Večerníčků“.
Pomocí hádanek se dětem podařilo odkrýt názvy pohádkových knížek, jako jsou Rumcajs, Maková panenka, Víla Amálka, Pohádky z mechu a kapradí.
Je dobře, že se na tyto p ...číst celé

23.03.17 Halová kopaná starší žáci

Dne 2. 3. 2017 se zúčastnili naši chlapci osmých a devátých ročníků okrskového kola v halové kopané. Naším cílem bylo porazit další čtyři družstva ze ZŠ Hostomice, ZŠ Lidická, ZŠ Aléská a Gymnázium Bílina.
Naši chlapci nastoupili až jako třetí a tak měli zatím čas, pozorovat hru ostatních družstev a zaměřit se na jejich silné a slabé články. Prvním soupeřem bylo gymnázium, které jsme porazili ...číst celé

20.03.17 Informáček

16.3. se zúčastnili žáci naší školy Prchalová 5.A, Loc a Janů 5.C již 8. ročníku počítačové soutěže pro žáky 5. tříd. Žáci si zábavnou formou vyzkoušeli své znalosti o počítači,schopnost vyhledávat informace na internetu,rychlost a práci v kreslících programech a v sudoku.
Přesto, že konkurence byla veliká, ze 14 škol obsadili naši žáci krásné 4. místo, za které si jistě zaslouží velkou pochvalu ...číst celé

16.03.17 Ve zdravém těle zdravý duch na Pešatce

Začátkem března se žáci pátých ročníků zúčastnili otevřené kategorie okrskového kola vybíjené. Pouze jediná prohra je připravila o první místo. Odhodlání žáci tak skončili na krásném a obdivuhodném 2. místě! Jsme na ně právem hrdí. Těšíme se na příští týden, jaký sportovní výkon předvedou naše děvčata.
A chlapci osmých a devátých ročníků se zúčastnili okrskového kola v halové kopané. Naším ...číst celé

16.03.17 Dopravní hřiště v Mostě

Žáci 4.ročníků se budou v měsíci květnu účastnit druhé části výukového programu zaměřeného na dopravní výchovu, jehož součástí je paktická jízda na kole a plnění dopravních předpisů chodce a cyklisty. Získané znalosti a dovednosti budou ověřeny v závěrečném testu. Žáci, kteří tento test úspěšně zvládnou získají průkaz cyklisty.
...číst celé

16.03.17 Vyvíjím se a dospívám...

Dne 15. 3. 2017 proběhly preventivní besedy ve 3. a 4. ročnících.
Ve třetích ročnících byla beseda na téma „Na světě nejsi sám“. Tady byly děti vedeny k uvědomování si samy sebe a důsledků svého chování vzhledem k vrstevníkům a dospělým.
Ve čtvrtých ročnících se beseda „Z housenky motýlem“ týkala přechodu z dětství do dospívání, hygieny v tomto období a celkových psychi ...číst celé