ZŠ Jaroslava Pešaty, Duchcov

Zprávy ze školy

14.06.17 History Park Ledčice-výlet za sběr papíru


Dne 9.6.2017 vyjeli žáci, kteří nasbírali nejvíce papíru, do HistoryParku v Ledčicích. Zde si žáci mohli na několika stanovištích vyzkoušet různé metody archeologických průzkumů. Na prvním stanovišti archeologickými nástroji objevovali v hrobech ostatky obyvatel a jejich cenností, určovali pohlaví podle kosterních pozůstatků a odhadovali podle přiložených předmětů, ve kterém historickém období l ...číst celé09.06.17 Už jsou z nás čtenáři

Ve středu 7.6. se naši prvňáčkové dočkali. Během dvou měsíců navštívili potřetí knihovnu. Všichni se slavnostně oblékli a čekali na přijetí do „rytířského řádu čtenářů“.
Děti si nejprve zahrály hru s písmenky, odpovídaly na pohádkové hádanky a nakonec společnými silami přečetly pohádku O dvanácti měsíčkách.
Protože byly děti moc šikovné, rozhodla se královna „Knihomolka“ ...číst celé09.06.17 Pešatka bodovala ve skoku dalekém

Dne 7. 6. 2017 jsme se zúčastnili Memoriálu Vivien Čechové ve skoku dalekém. Přestože nás na chvíli zahnal déšť pod střechu, bojovali jsme ze všech sil. Naše úsilí nezůstalo bez odměny, vyhráli jsme, co se dalo. A tady jsou naši vítězové:
Nejmladší žáci
1. místo Matěj Nos
2. místo Petr Hájek
3. místo Michal Baloch
Nejmladší žákyně
1. místo Barbora Ambrožová
2. místo Anna Adámková
3. mí ...číst celé08.06.17 ZOO Praha

5.6. vyjeli žáci 7. ročníků na třídní výlet do ZOO v Praze. Počasí bylo super, prošli jsme celou zahradu, svezli se lanovkou, udělali spoustu fotek,nakoupili suvenýrky, ochutnali místní občerstvení a komu ještě zbyly peníze, mohl je utratit při zpáteční cestě na zastávce v Mc Donaldu. ...číst celé07.06.17 Branný den

Dne 2.6. 2017 jsme se šestými třídami navštívili Muzeum civilní obrany v Ústí nad Labem, kde pro nás byl připraven program v rámci branného dne. Na několika stanovištích jsme si mohli vyzkoušet vojenské oblečení, neprůstřelné vesty a plynové masky. Zopakovali jsme si také první pomoc, ale rozhodně největším zážitkem pro nás byla střelba z airsoftové zbraně a prohlídka atomového krytu. ...číst celé07.06.17 Staré pověsti české

Dne 7. června 2017 vystoupila na naší škole pro žáky 2.až 5. ročníků skupina historického šermu Perštejni s představením ,,Staré pověsti české“.
Nejznámější pověsti z historie naší země byly žákům představeny formou poutavé dramatizace. Nechyběly samozřejmě dobové kostýmy, zbraně a nejrůznější loutky v životní velikosti. Představení nás nejen pobavilo, ale rovněž většině žáků prohloubilo je ...číst celé02.06.17 Ornitologické vycházky

V květnu se žáci čtvrtých ročníků zúčastnily ornitologické vycházky, kterou pro nás nachystala paní učitelka Mgr. Martina Hanzlíková, odbornice v oblasti ornitologie.
Žáci v doprovodu dorazili na předem domluvené místo, kde už na nás čekala paní učitelka a zřejmě i ptáčci, jelikož se všechny sáčky zavěšené na stromech netrpělivě vrtěly =)
Dozvěděli jsme se mnohé o kroužkování ptactva, měli jsme ...číst celé02.06.17 Dopravní hřiště

V měsíci květnu se žáci čtvrtých ročníků vypravili do Mostu na dopravní hřiště.
Výuka byla rozdělena do tří bloků. V prvním bloku se žáci seznámili s pravidly silničního provozu, se značkami, s povinnou výbavou cyklisty a s různými dopravními situacemi, které mohou nastat.
Druhý blok byl zaměřen prakticky a žáci si vyzkoušeli jízdu na kolech, ze které byli také hodnoceni.
Ve třetím závěrečném b ...číst celé02.06.17 Exkurze Liberec iQLANDIA

29.května 2017 žáci čtvrtých ročníků navštívili iQLANDII v Liberci.
Toto moderní vědecké centrum se rozkládá ve čtyřech patrech a vždy je zde několik oblastí vědy se svými expozicemi. Z našeho pohledu se žáci nejvíce vyřádili v expozici Živly, kde si vyzkoušeli simulátory přírodních katastrof, viděli blesky v Teslově transformátoru nebo si „hráli“ v koutku s obřími bublinami.
Zážitků ...číst celé02.06.17 Prvňáčci v ZOOPARKU

V úterý naši prvňáčci vyjeli do Zooparku v Chomutově. Počasí nám přálo, a tak jsme s nadšením pozorovali vodní ptáky, velbloudy, šelmy, želvy, medvědy, opice a spoustu dalších zvířat. Nakoupili jsme si nejrůznější suvenýry od plyšáků po pamětní mince. Také jsme se vyřádili na různých prolézačkách a klouzačkách, kterých je v zooparku poměrně dost. Domů jsme se vraceli se spoustou nových zážitků.

...číst celéInformace o škole

Základní škola Jaroslava Pešaty, Duchcov, J. Pešaty 1313, okres Teplice, Právní forma: samostatný právní subjekt - příspěvková organizace
Zřizovatel: MĚSTO DUCHCOV, IČO: 62787209, DIČ: cz 62787209, Bankovní spojení: 1063671359/0800
Datová schránka: tpjma9z, Telefon: 474559674, mail: pesatkaseznam.cz, web: www.zsjpesaty.cz
Pověřenec GDPR: Ing. Jitka Lacinová, Telefon: 474559674, mail: jlacinovazsjpesaty.cz


Získání informací, podání žádostí, stížností nebo jiných podnětů, obdržení rozhodnutí je možné v kanceláři školy ústní, písemnou, nebo digitální formou - akceptujeme nosiče CD, DVD, USB disky, soubory ve formátech doc, pdf, jpg. Používané formuláře lze získat na webových stránkách nebo v kanceláři školy.

správa webu