ZŠ Jaroslava Pešaty, Duchcov

Zprávy ze školy

20.06.16 Poděkování

Děkujeme rodičům za podporu a pomoc při přípravě dětí na taneční a pěvecké vystoupení dne 11. června na Casanovských slavnostech a těšíme se na další spolupráci v příštím školním roce.
Martina Hanzlíková a Jana Redlichová
...číst celé17.06.16 Hasík

V rámci projektu HASÍK – preventivně výchovné činnosti v oblasti požární ochrany se uskutečnila tři setkání žáků 6. ročníku naší školy s hasiči HZS v Teplicích. Dvě setkání proběhla v průběhu měsíce května přímo ve škole, na nich se žáci dozvěděli, jak by se měli zachovat v případě nebezpeční požáru a seznámili se s různými druhy hasících přístrojů a s prací hasičů. Poslední, pro žáky nejza ...číst celé17.06.16 Prvňáčci v ZOO PrahaV pondělí 23. května vyjeli žáci 1. A a 1. B na exkurzi do ZOO Praha. Počasí se nám vyvedlo, stejně jako celý výlet. Žáci byli z výletu nadšení, což se projevilo i na jejich chování a přístupu. Společně jsme navštívil všechny pavilony, nejvíce se nám líbil nový sloninec s čerstvým mláďátkem. Žáci si rovněž nakoupili suvenýry pro sebe i pro rodiče a pochutnali si na zmrzlině.

Třídní učitel ...číst celé17.06.16 Exkurze ZOO Děčín

Žáci druhých tříd a třída 1.C se 24.5. zúčastnili školní exkurze do ZOO Děčín. Počasí nám přálo a děčínská ZOO poskytla dětem nejen informace a seznámení se zvířaty, ale i spoustu prostoru ke hraní a občerstvení. Doporučujeme ostatním třídám.
Mgr. Eva Kupová, Mgr. Martina Hanzlíková, Mgr. Jana Burešová , Mgr. Jana Červenková
...číst celé17.06.16 Výlet za sběr

V úterý 31.5.2016 se vybraní žáci 5. a 6. ročníku zúčastnili exkurze na hradě Sukoslav v Kostomlatech pod Milešovkou. Těsně před odjezdem se spustil veliký liják a tak jsme cestou k autobusu zmokli. Během cesty autobusem do Kostomlat se déšť zesiloval a nepřestával ani v momentě, kdy jsme vystupovali ven z autobusu. Museli jsme ujít ještě asi 3 km pěšky k hradu, ovšem déšť byl natolik silný, že j ...číst celé17.06.16 Exkurze na hrad Kostomlaty


Žáci druhých ročníků a třídy 4.A, kteří sbírali starý papír, se jako poslední skupina za odměnu zúčastnili exkurze na rozsáhlou zříceninu gotického hradu Kostomlaty. Počasí přálo, žáci se dozvěděli zajímavé informace z historie hradu, z věže si prohlédli okolí zříceniny a nakonec si na nádvoří hradu opekli vuřty.
Mgr. Martina Hanzlíková, Mgr ...číst celé17.06.16 Ornitologické vycházky

V závěru školního roku se naši žáci 4. ročníků účastnili ornitologických vycházek pod vedením p.učitelky Mgr.Martiny Hanzlíkové, která je členkou České společnosti ornitologické V rámci výuky přírodovědy si zda děti prohlubovaly své vědomosti a naživo se seznamovaly s ptactvem v jejich přirozeném prostředí. Vzhledem k počtu odchycených ptáčků a krásnému počasí se všechny tři akce velmi zdařily.
...číst celé17.06.16 Třetáci na zámkuDne 15. 6. jsme se s žáky 3. ročníků vydali na výlet do Děčína a na ústeckou Větruši.
Na zámek jsme dorazili v dobových kloboucích, a sklidili tak velký úspěch od německých návštěvníků. Po prohlídce a správném zodpovězení otázek nám samotný hrabě Thun předal potvrzovací listinu. Po tomto poučném a hezkém zážitku jsem vyrazili na Větruši. Počasí nám začalo přát, konečně vysvitlo sluníčko a my ...číst celé17.06.16 Exkurze Větruše 4.A, B, C

Žáci 4. tříd se zúčastnili deštivé exkurze na Větruši, v přírodním bludišti, v zrcadlovém sále, ale i jsme si rozšířili znalosti v Muzeu o naší historii. Bylo to fajn.
žáci 4.A, 4. B, 4. C ...číst celé16.06.16 Branný den v Muzeu civilní obrany

Dne 1. 6. 2016 se třídy 6.A, 6.B a 7.A vypravily na branný den do Muzea civilní obrany v Ústí nad Labem. Děti zde postupně absolvovaly šest různě zaměřených stanovišť, kde se nejen dozvěděly něco nového, ale také si mnohé vyzkoušely, například střelbu ze vzduchovky, ukázku airsoftové pistole, hod granátem, práci s buzolou nebo nasazení plynové masky. Součástí byla také prohlídka muzea se zajímavým ...číst celéInformace o škole

Základní škola Jaroslava Pešaty, Duchcov, J. Pešaty 1313, okres Teplice, Právní forma: samostatný právní subjekt - příspěvková organizace
Zřizovatel: MĚSTO DUCHCOV, IČO: 62787209, DIČ: cz 62787209, Bankovní spojení: 1063671359/0800
Datová schránka: tpjma9z, Telefon: 474559674, mail: pesatkaseznam.cz, web: www.zsjpesaty.cz
Pověřenec GDPR: Ing. Jitka Lacinová, Telefon: 474559674, mail: jlacinovazsjpesaty.cz


správa webu