ZŠ Jaroslava Pešaty, Duchcov

Zprávy ze školy

07.06.17 Branný den

Dne 2.6. 2017 jsme se šestými třídami navštívili Muzeum civilní obrany v Ústí nad Labem, kde pro nás byl připraven program v rámci branného dne. Na několika stanovištích jsme si mohli vyzkoušet vojenské oblečení, neprůstřelné vesty a plynové masky. Zopakovali jsme si také první pomoc, ale rozhodně největším zážitkem pro nás byla střelba z airsoftové zbraně a prohlídka atomového krytu. ...číst celé07.06.17 Staré pověsti české

Dne 7. června 2017 vystoupila na naší škole pro žáky 2.až 5. ročníků skupina historického šermu Perštejni s představením ,,Staré pověsti české“.
Nejznámější pověsti z historie naší země byly žákům představeny formou poutavé dramatizace. Nechyběly samozřejmě dobové kostýmy, zbraně a nejrůznější loutky v životní velikosti. Představení nás nejen pobavilo, ale rovněž většině žáků prohloubilo je ...číst celé02.06.17 Ornitologické vycházky

V květnu se žáci čtvrtých ročníků zúčastnily ornitologické vycházky, kterou pro nás nachystala paní učitelka Mgr. Martina Hanzlíková, odbornice v oblasti ornitologie.
Žáci v doprovodu dorazili na předem domluvené místo, kde už na nás čekala paní učitelka a zřejmě i ptáčci, jelikož se všechny sáčky zavěšené na stromech netrpělivě vrtěly =)
Dozvěděli jsme se mnohé o kroužkování ptactva, měli jsme ...číst celé02.06.17 Dopravní hřiště

V měsíci květnu se žáci čtvrtých ročníků vypravili do Mostu na dopravní hřiště.
Výuka byla rozdělena do tří bloků. V prvním bloku se žáci seznámili s pravidly silničního provozu, se značkami, s povinnou výbavou cyklisty a s různými dopravními situacemi, které mohou nastat.
Druhý blok byl zaměřen prakticky a žáci si vyzkoušeli jízdu na kolech, ze které byli také hodnoceni.
Ve třetím závěrečném b ...číst celé02.06.17 Exkurze Liberec iQLANDIA

29.května 2017 žáci čtvrtých ročníků navštívili iQLANDII v Liberci.
Toto moderní vědecké centrum se rozkládá ve čtyřech patrech a vždy je zde několik oblastí vědy se svými expozicemi. Z našeho pohledu se žáci nejvíce vyřádili v expozici Živly, kde si vyzkoušeli simulátory přírodních katastrof, viděli blesky v Teslově transformátoru nebo si „hráli“ v koutku s obřími bublinami.
Zážitků ...číst celé02.06.17 Prvňáčci v ZOOPARKU

V úterý naši prvňáčci vyjeli do Zooparku v Chomutově. Počasí nám přálo, a tak jsme s nadšením pozorovali vodní ptáky, velbloudy, šelmy, želvy, medvědy, opice a spoustu dalších zvířat. Nakoupili jsme si nejrůznější suvenýry od plyšáků po pamětní mince. Také jsme se vyřádili na různých prolézačkách a klouzačkách, kterých je v zooparku poměrně dost. Domů jsme se vraceli se spoustou nových zážitků.

...číst celé02.06.17 Výlet 2. A a 3. B Mělník a Říp

Ve středu 31. 5. 2017 vyjela třída 2. A a 3. B na celodenní výlet. Navštívili jsme město Mělník, kde jsme vyšplhali na vyhlídkovou věž chrámu Sv. Petra a Pavla a podívali jsme se do Kostice. Pak naše cesta vedla na bájnou horu Říp. Počasí bylo překrásné a výlet se nám moc líbil. ...číst celé01.06.17 Smetance je DEVADESÁT!

Dne 1. července 1919 byla zřízena Česká měšťanská škola chlapecká a dívčí v Duchcově. Školní rok 1919/1920 byl jejím prvním školním rokem. Umístěna byla se všemi učebnami ve staré školní budově na náměstí ve dvoře. Do 1. tříd bylo zapsáno 47 chlapců a 58 dívek.
Dne 1. ledna 1921 přešla měšťanská škola chlapecká a dívčí v Duchcově do správy ministerstva školství a národní osvěty. Postupně byla ro ...číst celé01.06.17 Pozvání na Smetanku

„Smetanka“ je noblesní dáma, která se významného jubilea dožívá v plné síle a kráse! Pamětníci, přijďte ji navštívit, popřát, potěšte se vzpomínkami: 8. června 2017 mezi 14. a 16. hodinou. Připraveno je krátké vystoupení našich dětí a malé pohoštění.
Za všechny zaměstnance Mgr. Veronika Prchalová ...číst celé01.06.17 Novosedlický dopraváček


Ve čtvrtek 25. května se v Novosedlicích u Teplic konal již 19. ročník dopravní soutěže NOVOSEDLICKÝ DOPRAVÁČEK.
Soutěž je určena pro žáky třetích ročníků a naše škola se této soutěže účastnila úplně poprvé. Reprezentovali nás tito žáci: Adéla Svobodová, Adam Kolařík (3. C), Kateřina Dvořáková, Viktorie Holubová, Veronika Cingrová (3. B).
Po slavnostním zahájení se jednotlivá družstva vydala ...číst celéInformace o škole

Základní škola Jaroslava Pešaty, Duchcov, J. Pešaty 1313, okres Teplice, Právní forma: samostatný právní subjekt - příspěvková organizace
Zřizovatel: MĚSTO DUCHCOV, IČO: 62787209, DIČ: cz 62787209, Bankovní spojení: 1063671359/0800
Datová schránka: tpjma9z, Telefon: 474559674, mail: pesatkazsjpesaty.cz, web: www.zsjpesaty.cz
Pověřenec GDPR: Ing. Jitka Lacinová, Telefon: 474559674, mail: jlacinovazsjpesaty.cz


Získání informací, podání žádostí, stížností nebo jiných podnětů, obdržení rozhodnutí je možné v kanceláři školy ústní, písemnou, nebo digitální formou - akceptujeme nosiče CD, DVD, USB disky, soubory ve formátech doc, pdf, jpg. Používané formuláře lze získat na webových stránkách nebo v kanceláři školy.

správa webu